1586. Egy téli kertépítés története
December elején járunk és az idő még mindig kedvező a kerti munkálatok végzéséhez. Alapos kerttisztítás és metszés után jöhet a kert építése, a régi cölöpök cseréje után.
December elején járunk és az idő még mindig kedvező a kerti munkálatok végzéséhez. Alapos kerttisztítás és metszés után jöhet a kert építése, a régi cölöpök cseréje után.
Hosszú telünk volt - gyönyörű, fehér hótakaró borította kertjeinket, sok év után elővehettük a szánkókat és ismét elgyönyörködhettünk a téli természet csodáiban. Ám azt is be kell látnunk: minél hidegebb a telünk, és minél tovább tart, mi annál jobban várjuk, hogy kertjeink ismét zöldek legyenek - gyümölcsfáink, virágaink virágba boruljanak. A tavaszi kert csodáját előlegezi meg a Magyar Orchidea Társaság tavaszi Orchidea- és Bromélia Kiállítása, melyet ezúttal is a Gardenexpóval karöltve szervez meg a Papp László Budapest Sportarénában.
Spenótkrém: 20 dkg spenót, 20 dkg krémsajt (vagy natúr vajkrém), 6dkg reszelt parmezán, 6 nagy gerezd fokhagyma reszelt szerecsendió, só, bors. Kevés olívaolajon héjastul megsütjük a fokhagymát. Amikor már jól megsült, a belsejét kinyomkodjuk. A spenótot kevés olívaolajon megfonnyasztjuk. Aprítógépe tesszük a krémsajtot, spenótot, sült fokhagymát, reszelt parmezánt és simára pürésítjük. Sóval, borssal és frissen reszelt szerecsendióval ízesítjük.
A lestyán (Levisticum officinale Koch. - Apiaceae) egy évelő fűszernövény, amit gyógynövényként is be lehet vetni. Így gondozd!
Annak ellenére hogy a paradicsom a legnépszerűbb zöldségek közé tartozik, a gondozása igen összetett folyamatot igényel. Több kártevő és betegség támadásának van kitéve, és elég sok tennivalónk akad vele, mielőtt megkóstolhatnánk. Lássuk, mit kell tennünk a paradicsomunk megóvása érdekében!
A felvételek a szőlő fakórothadás betegségére utalnak. A Coniella diplodiella gomba elsősorban jégverés után szokott fertőzni, különösen csapadékos időjárással párosulva. Házikertben elegendő védelmet nyújt, ha a beteg fürtrészeket, bogyókat eltávolítják, kimetszik. A beteg összegyűjtött növényi részeket a további fertőzés megelőzése érdekében ajánlott megsemmisíteni (elásni). Édenkertész
A következő linkeket ajánlom a probléma megoldására: http://www.edenkert.hu/edenkertesz/diszfa-es-cserje/koreai-jegenyefenyot-hogyan-lehet-magrol-ultetni/824/ http://www.edenkert.hu/edenkertesz/diszfa-es-cserje/hogyan-lehet-a-fekete-fenyot-magrol-szaporitani-es-utana-eletben-tartani/293/ Üdvözlettel, Édenkertész
Ha le tudná fényképezni a madárkát, egész biztosan meg tudnám mondani, ki lehet. De így tudnom kéne, hogy folyamatosan, szaggatottan, szünetekkel, magas, netán mély hangon sípol az a madár? Reggel egyáltalán nem ad ki hangot? Édenkertész
Az almafélék termését a Monilia fructigena gomba szokta megfertőzni, de mindig csak sérülés nyomán. Leggyakrabban az almamoly lárva rágása körül indul meg a barna, gyorsan növő barnulás, a termés pusztulása. A gyümölcsöt a moníliás rothadástól úgy tudja megvédeni, ha almamoly rajzásakor permetezi a gyümölcsöt. Három nemzedéke fejlődik ki évente, legalább 3 alkalommal szükséges a kémiai védekezés ellene.
Megértem, hogy nem érzi fair dolognak, amiért a ciprusaik beárnyékolják az ön kertjét, de ezt csak úgy tudja megoldani, ha tudatja velük sérelmét. A növények visszavághatók egy olyan magasságra, ami nem zavaró a fény tekintetében, ugyanakkor egészségesen elszeparálja a szomszédokat. Vagy valamilyen vegyszeres megoldásra gondol? Azzal talán egykettőre kapna elegendő fényt a kert, de ugyanilyen sebesen kiásná a csatabárdot is. Édenkertész