1586. Egy téli kertépítés története
December elején járunk és az idő még mindig kedvező a kerti munkálatok végzéséhez. Alapos kerttisztítás és metszés után jöhet a kert építése, a régi cölöpök cseréje után.
December elején járunk és az idő még mindig kedvező a kerti munkálatok végzéséhez. Alapos kerttisztítás és metszés után jöhet a kert építése, a régi cölöpök cseréje után.
Hosszú telünk volt - gyönyörű, fehér hótakaró borította kertjeinket, sok év után elővehettük a szánkókat és ismét elgyönyörködhettünk a téli természet csodáiban. Ám azt is be kell látnunk: minél hidegebb a telünk, és minél tovább tart, mi annál jobban várjuk, hogy kertjeink ismét zöldek legyenek - gyümölcsfáink, virágaink virágba boruljanak. A tavaszi kert csodáját előlegezi meg a Magyar Orchidea Társaság tavaszi Orchidea- és Bromélia Kiállítása, melyet ezúttal is a Gardenexpóval karöltve szervez meg a Papp László Budapest Sportarénában.
Spenótkrém: 20 dkg spenót, 20 dkg krémsajt (vagy natúr vajkrém), 6dkg reszelt parmezán, 6 nagy gerezd fokhagyma reszelt szerecsendió, só, bors. Kevés olívaolajon héjastul megsütjük a fokhagymát. Amikor már jól megsült, a belsejét kinyomkodjuk. A spenótot kevés olívaolajon megfonnyasztjuk. Aprítógépe tesszük a krémsajtot, spenótot, sült fokhagymát, reszelt parmezánt és simára pürésítjük. Sóval, borssal és frissen reszelt szerecsendióval ízesítjük.
A lestyán (Levisticum officinale Koch. - Apiaceae) egy évelő fűszernövény, amit gyógynövényként is be lehet vetni. Így gondozd!
Annak ellenére hogy a paradicsom a legnépszerűbb zöldségek közé tartozik, a gondozása igen összetett folyamatot igényel. Több kártevő és betegség támadásának van kitéve, és elég sok tennivalónk akad vele, mielőtt megkóstolhatnánk. Lássuk, mit kell tennünk a paradicsomunk megóvása érdekében!
Helló! Trópusi növényekről nem tudok 100 %-os biztonsággal nyilatkozni, de én nem merném visszavágni. Próbálj neki teleltető-helyet találni, vagy az elajándékozás mellett is dönthetsz.
Homokos talajba is lehet bármilyen gyümölcsfát telepíteni. A siker nyitja egyrészt a vízmegkötést segítő érett szerves trágya, komposzt rendszeres pótlása, gyümölcsös telepítésénél az 1x1 méteres gödörbe bekeverve, illetve évente felszíni beforgatással. Nagyon jó eredményeket lehet elérni homokos talajon az Agroblen hosszú hatású műtrágyával. Gyümölcsfák telepítséhez a 11+22+09+6MgO 8-9 hónap hatástartamú változatot, a telepítésékor, illetve kétévente, zöldségfélékhez (eper is) pedig a 20+10+10+4MgO (5-6 hónap) változatot évente palántázás előtt adagolva. Fontos, hogy a növény gyökere közvetlenül ne érintkezzen a műtrágyával. Mehet a Meggy,szilva, szilva, szőlő, minden, amit szeretne, csak a megfelelő gondozást kell biztosítani és szépen fog fejlődni.
Bár a fenyőnek elég nagy gyökerei vannak, semmiképp ne vágassa ki. Ha eddig nem repedeztek meg a ház falai, már nem fognak. Nem jellemző, hogy a fenyőfa nagy kárt tenne a ház alapzatában. A járda burkolatát fel tudja nyomni, de a ház alapzatát ritkán. Akkor, ha közvetlenül (1 méter) a ház mellé lett ültetve. Mellette szól még, hogy örökzöld, mókusok és madarak otthona lehet. Üdvözlettel, Édenkertész
A körte csipkéspoloska ürülékcseppjei és a 2. képen a rovar kifejlett alakja látható. Lárvái és a kifejlett poloska szívogatják a leveleket. Áprilisban bújnak elő telelésükből, a lárvák júniustól károsítanak. 2. nemzedéke júliustól károsít szeptemberig, amikor telelőre húzódnak. A téli lemosó permetezés a fakéreg repedéseiben áttelelő alakot gyéríti (Biola, Vektafid A, Agrol). Később az egyéb rovarkártevők ellen alkalmazott szerekkel végzett permetezés a körte csipkéspoloska egyedeit is gyéríti( Decis, Karate, Sherpa, Actara, Alsystin, Chess).
Az átültetést erősen befolyásolja a növények kora: az idős cserjék esetében is a gyökérzet sérülése miatt az eredés bizonytalan. A szelídgesztenye fa átültetését, ha 10 évesnél idősebb, nem javaslom, inkább új oltványt ültessen.