1586. Egy téli kertépítés története
December elején járunk és az idő még mindig kedvező a kerti munkálatok végzéséhez. Alapos kerttisztítás és metszés után jöhet a kert építése, a régi cölöpök cseréje után.
December elején járunk és az idő még mindig kedvező a kerti munkálatok végzéséhez. Alapos kerttisztítás és metszés után jöhet a kert építése, a régi cölöpök cseréje után.
Hosszú telünk volt - gyönyörű, fehér hótakaró borította kertjeinket, sok év után elővehettük a szánkókat és ismét elgyönyörködhettünk a téli természet csodáiban. Ám azt is be kell látnunk: minél hidegebb a telünk, és minél tovább tart, mi annál jobban várjuk, hogy kertjeink ismét zöldek legyenek - gyümölcsfáink, virágaink virágba boruljanak. A tavaszi kert csodáját előlegezi meg a Magyar Orchidea Társaság tavaszi Orchidea- és Bromélia Kiállítása, melyet ezúttal is a Gardenexpóval karöltve szervez meg a Papp László Budapest Sportarénában.
Spenótkrém: 20 dkg spenót, 20 dkg krémsajt (vagy natúr vajkrém), 6dkg reszelt parmezán, 6 nagy gerezd fokhagyma reszelt szerecsendió, só, bors. Kevés olívaolajon héjastul megsütjük a fokhagymát. Amikor már jól megsült, a belsejét kinyomkodjuk. A spenótot kevés olívaolajon megfonnyasztjuk. Aprítógépe tesszük a krémsajtot, spenótot, sült fokhagymát, reszelt parmezánt és simára pürésítjük. Sóval, borssal és frissen reszelt szerecsendióval ízesítjük.
A lestyán (Levisticum officinale Koch. - Apiaceae) egy évelő fűszernövény, amit gyógynövényként is be lehet vetni. Így gondozd!
Annak ellenére hogy a paradicsom a legnépszerűbb zöldségek közé tartozik, a gondozása igen összetett folyamatot igényel. Több kártevő és betegség támadásának van kitéve, és elég sok tennivalónk akad vele, mielőtt megkóstolhatnánk. Lássuk, mit kell tennünk a paradicsomunk megóvása érdekében!
Üdvözlöm! A képen egy buzogányvirág (Dieffenbachia) látható. Sok vizet igényel, úgyhogy azt javaslom, hogy a cserép alatt mindig legyen egy tál, amibe pár cm. vastagon kavicsokat szór, hogy a pangó víztől megóvja. Sok öntözést igényel tehát, de jó vízgazdálkodású talajba kell ültetni, soha nem állhat alatta víz! A kép alapján azt mondanám, hogy sok vizet kapott, ami állt alatta!
A léggömbvirág vagy hírharang (Platycodon grandiflorum) egy július-augusztusban virágzó évelő növény. Leginkább a tartós nyári virágzása miatt kedvelt növény. Általában 40-70 cm-re nő meg, és a napos vagy félárnyékos környezetet szereti. A rózsaszín-fehér változata a félárnyékban tartja meg jobban a színét. A léggömbvirág számára fontos a jó vízelvezetés. Az agyagos talajt nem szereti, ezért ültetés előtt homok és tőzek keverékével lazítsa fel a talajt, ha szükséges. Nem szabad túllocsolni a növényt, földje legyen mindig nyirkos, de ne nedves. A nagy melegekben jó ötlet a talajtakarás használata, továbbá nyár elején ajánlott megtrágyázni a növényt. Akárcsak más növények esetén, az elvirágzott virágok eltávolításával a virágzása meghosszabbítható. Szaporítása: magvetéssel, tavasszal; a tőosztás gyakran sikertelen.
Kedves Szabó Tibor! Ha ág aprítás, gally aprítás, fa apríték darálás címszó alatt keres, fog megoldást találni a problémájára. Sok szerencsét kívánunk!
A pontos faji meghatározáshoz jobban meg kéne őket vizsgálni, személyesen, de így képről címeres poloskák családjába tartoznak, amik növényeken táplálkoznak. Javaslom a kis poloskák elengedését jó messze a haszonnövényektől. Üdv: Növényorvos
Üdvözlöm! Hát ez elég nehéz látatlanban, de elképzelhető, hogy a virágok súlya az, amitől, lehajlik, egyszerűen lehúzza. Ezt már én is tapasztaltam a sajátomon. De ezen kívül természetesen számos oka lehet: baktériumos fertőzés, gomba betegség, vagy esetleg valami kártevő, ami rághatja a gyökereket, bár ha minden tünet nélkül történt mindez, akkor valószínűleg a virágok súlya lesz!