1586. Egy téli kertépítés története
December elején járunk és az idő még mindig kedvező a kerti munkálatok végzéséhez. Alapos kerttisztítás és metszés után jöhet a kert építése, a régi cölöpök cseréje után.
December elején járunk és az idő még mindig kedvező a kerti munkálatok végzéséhez. Alapos kerttisztítás és metszés után jöhet a kert építése, a régi cölöpök cseréje után.
Hosszú telünk volt - gyönyörű, fehér hótakaró borította kertjeinket, sok év után elővehettük a szánkókat és ismét elgyönyörködhettünk a téli természet csodáiban. Ám azt is be kell látnunk: minél hidegebb a telünk, és minél tovább tart, mi annál jobban várjuk, hogy kertjeink ismét zöldek legyenek - gyümölcsfáink, virágaink virágba boruljanak. A tavaszi kert csodáját előlegezi meg a Magyar Orchidea Társaság tavaszi Orchidea- és Bromélia Kiállítása, melyet ezúttal is a Gardenexpóval karöltve szervez meg a Papp László Budapest Sportarénában.
Spenótkrém: 20 dkg spenót, 20 dkg krémsajt (vagy natúr vajkrém), 6dkg reszelt parmezán, 6 nagy gerezd fokhagyma reszelt szerecsendió, só, bors. Kevés olívaolajon héjastul megsütjük a fokhagymát. Amikor már jól megsült, a belsejét kinyomkodjuk. A spenótot kevés olívaolajon megfonnyasztjuk. Aprítógépe tesszük a krémsajtot, spenótot, sült fokhagymát, reszelt parmezánt és simára pürésítjük. Sóval, borssal és frissen reszelt szerecsendióval ízesítjük.
A lestyán (Levisticum officinale Koch. - Apiaceae) egy évelő fűszernövény, amit gyógynövényként is be lehet vetni. Így gondozd!
Annak ellenére hogy a paradicsom a legnépszerűbb zöldségek közé tartozik, a gondozása igen összetett folyamatot igényel. Több kártevő és betegség támadásának van kitéve, és elég sok tennivalónk akad vele, mielőtt megkóstolhatnánk. Lássuk, mit kell tennünk a paradicsomunk megóvása érdekében!
Kedves Pálóczi László! A klíviát tanácsos előcsíráztatni, fényben, egy rétegben homokra elterítve. Ha a gyökér kezdemények megjelennek, akkor vetheti, de így sem lesz baj, nem kell megfordítani, mert a természetese polaritás az, hogy alul a gyökér, felül a csíra, de ha meg is fordítja, akkor is visszaállna az eredeti "felállásba", erre szolgálnak a tropizmusok, ami a növények helyzetváltozatató mozgását jelenti.
Kedves Kata! Az elsárgulás tápanyag probléma. A N, Ca és Fe hiány is mutat hasonló, sárgás tüneteket. Az erek között sárgul? Az egész növény, vagy felső levelek? Nem mindegy, melyikről van szó, így kérem, ha tud, küldjön fotót. Az éretlen résztermés valóban atkakártétel lehet, így az atkaölő szeres permetezés célra vezető lehet.
A fényképen sajnos nem látszik teljesen tisztán a növény virága, de ránézésre valamelyik Coreopsis (menyecskeszem) fajta lehet, talán Coreopsis Verticillata.
Üdvözlöm! Igen, jól tűri a metszést, de azért ne radikálisan hajtsa végre. A legtanácsosabb a gömb forma kialakítása. A megnyúlt és száraz ágakat vágja le, és alakítsa ki a növény kívánatos formáját.
Muskátlik mellé gyakran szoktak ültetni petúniát, verbénát, tömpevirágot. Jól mutat az álló muskátli mellett a fekvő szárú, fehér virágú bakopa: Gyakran látni csüngő lobélia társaságában (Lobelia erinus), amely ugyancsak leomló habitusú fehér-kék árnyalatú egynyári, a tűző napot annyira nem bírja: Sárga futó társ lehet: a balkon aranya (Bidens ferulifolia) Nem virágzó zöld partnerek: Az ezüsts levéldíszű, kereklevelű szalmagyopár (Helichrysum petiolare) is jó partner vagy a illatos (szúnyogűző) kakassarkantyú Plectranthus - pleci néven is találkozhatunk vele:)