1586. Egy téli kertépítés története
December elején járunk és az idő még mindig kedvező a kerti munkálatok végzéséhez. Alapos kerttisztítás és metszés után jöhet a kert építése, a régi cölöpök cseréje után.
December elején járunk és az idő még mindig kedvező a kerti munkálatok végzéséhez. Alapos kerttisztítás és metszés után jöhet a kert építése, a régi cölöpök cseréje után.
Hosszú telünk volt - gyönyörű, fehér hótakaró borította kertjeinket, sok év után elővehettük a szánkókat és ismét elgyönyörködhettünk a téli természet csodáiban. Ám azt is be kell látnunk: minél hidegebb a telünk, és minél tovább tart, mi annál jobban várjuk, hogy kertjeink ismét zöldek legyenek - gyümölcsfáink, virágaink virágba boruljanak. A tavaszi kert csodáját előlegezi meg a Magyar Orchidea Társaság tavaszi Orchidea- és Bromélia Kiállítása, melyet ezúttal is a Gardenexpóval karöltve szervez meg a Papp László Budapest Sportarénában.
Spenótkrém: 20 dkg spenót, 20 dkg krémsajt (vagy natúr vajkrém), 6dkg reszelt parmezán, 6 nagy gerezd fokhagyma reszelt szerecsendió, só, bors. Kevés olívaolajon héjastul megsütjük a fokhagymát. Amikor már jól megsült, a belsejét kinyomkodjuk. A spenótot kevés olívaolajon megfonnyasztjuk. Aprítógépe tesszük a krémsajtot, spenótot, sült fokhagymát, reszelt parmezánt és simára pürésítjük. Sóval, borssal és frissen reszelt szerecsendióval ízesítjük.
A lestyán (Levisticum officinale Koch. - Apiaceae) egy évelő fűszernövény, amit gyógynövényként is be lehet vetni. Így gondozd!
Annak ellenére hogy a paradicsom a legnépszerűbb zöldségek közé tartozik, a gondozása igen összetett folyamatot igényel. Több kártevő és betegség támadásának van kitéve, és elég sok tennivalónk akad vele, mielőtt megkóstolhatnánk. Lássuk, mit kell tennünk a paradicsomunk megóvása érdekében!
Sajnos a túlöntözésnek is lehetnek ezek a tünetei, hasonlóan a kiszáradáshoz. Próbálja meg átültetni a növényt laza szerkezetű, tőzeggel kevert virágföldbe, de ha a gyökerek sérültek, akkor nem biztathatom sok sikerrel. Ajánlom alábbi cikkeinket: Melyek a túllocsolás jelei? Hogyan neveljünk egészséges fokföldi ibolyát?
Elsősorban azt döntse el milyen célból akarja a meggyfát megtartani. Azért mert szép és öreg vagy bőtermő vagy mert odaillik a kert ezen részébe. Minden fának a növényvédelmét el kell végezni ahhoz, hogy a fa szép legyen, és megfelelő gyümölcsöt teremjen. Általában az első a tavaszi lemosópermetezés, a metszés, az elszáradt ágak kivágása. a törzsét fakéreg kaparóval kell letisztítani a mohásodás megszüntetése érdekében. A különféle fertőzések, betegségek, rovar kártevők ellen fontos a megfelelő permetezés, sajnos ezt a fák védelmében nem lehet elkerülni (léteznek már biopermetszerek is). örömet a kertészkedésben! Üdvözlettel: Diosgazda Érdemes eslolvasni az alábbi kérdés-választ is: Meggy és szilvafánk törzsén és ágain sárga és hamuszürke foltok vannak. Milyen betegség ez? A gyümölcsfák törzsét télen védeni kell
Ügyesen megszabadult a hangyáktól! Ha eddig nem jelentkeztek az orchidea levelein a permetezést okozta forrázásnyomok, akkor már a későbbiekben sem fog! Ajánlom figyelmébe alábbi cikkeinket: Orchidea tőosztása 4 lépésben Hogyan kell öntözni az orchideát? Az orchideanevelés titkai
Kedves Bozótvándor! Tudna képet küldeni a növényről és a levelekről, és külön a levelek fonákáról? Ültetés évében a kiemelt öntözés nem okozhat gondot, hiszen a megfelelően kialakított, fellazított ültetőgödör elvezeti a felesleges vizet. köszönettel édenkertész
Kedves Bogi! Félárnyékos helyre inkább lomblevelű örökzöldeket érdemes ültetni, mert a tűlevelűek, tuja félék napfény igényesek. Ezek közül a Babérmeggy (Prunus laurocerasus) és a Korallberkenye (Photinia fraseri) fejlődik a leggyorsabban és megnőnek 2-3 m magasra is. Jól nyírhatóak, utóbbit védett fekvésbe érdemes ültetni (ne kerüljön szélcsatornába, kitett helyre). Ültetési távolságuk 80-100 cm. Üdvözlettel, Stipa kertészet tanácsadója