1586. Egy téli kertépítés története
December elején járunk és az idő még mindig kedvező a kerti munkálatok végzéséhez. Alapos kerttisztítás és metszés után jöhet a kert építése, a régi cölöpök cseréje után.
December elején járunk és az idő még mindig kedvező a kerti munkálatok végzéséhez. Alapos kerttisztítás és metszés után jöhet a kert építése, a régi cölöpök cseréje után.
Hosszú telünk volt - gyönyörű, fehér hótakaró borította kertjeinket, sok év után elővehettük a szánkókat és ismét elgyönyörködhettünk a téli természet csodáiban. Ám azt is be kell látnunk: minél hidegebb a telünk, és minél tovább tart, mi annál jobban várjuk, hogy kertjeink ismét zöldek legyenek - gyümölcsfáink, virágaink virágba boruljanak. A tavaszi kert csodáját előlegezi meg a Magyar Orchidea Társaság tavaszi Orchidea- és Bromélia Kiállítása, melyet ezúttal is a Gardenexpóval karöltve szervez meg a Papp László Budapest Sportarénában.
Spenótkrém: 20 dkg spenót, 20 dkg krémsajt (vagy natúr vajkrém), 6dkg reszelt parmezán, 6 nagy gerezd fokhagyma reszelt szerecsendió, só, bors. Kevés olívaolajon héjastul megsütjük a fokhagymát. Amikor már jól megsült, a belsejét kinyomkodjuk. A spenótot kevés olívaolajon megfonnyasztjuk. Aprítógépe tesszük a krémsajtot, spenótot, sült fokhagymát, reszelt parmezánt és simára pürésítjük. Sóval, borssal és frissen reszelt szerecsendióval ízesítjük.
A lestyán (Levisticum officinale Koch. - Apiaceae) egy évelő fűszernövény, amit gyógynövényként is be lehet vetni. Így gondozd!
Annak ellenére hogy a paradicsom a legnépszerűbb zöldségek közé tartozik, a gondozása igen összetett folyamatot igényel. Több kártevő és betegség támadásának van kitéve, és elég sok tennivalónk akad vele, mielőtt megkóstolhatnánk. Lássuk, mit kell tennünk a paradicsomunk megóvása érdekében!
A következőkben felsoroljuk a 15 legkedveltebb vágott virágot és azok toxikus jellemzőjét, valamint a mérgezéses tüneteket: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/allatbiztosak-a-viragcsokrok/376/ Mérgező szobanövények: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/mergezo-szobanoveny-allat-veszely/1548/
Kedves Kérdező! Sajnos a tujáknak az utóbbi években ez a sorsuk. Ettől függetlenül érdemes megpróbálni megmenteni őket. Én a félbevágásnál drasztikusabb visszavágást nem tartok indokoltnak és nem is javaslok. A metszést kora tavasszal végezzék el (március-április) fagymentes időszakban és utána fokozottan ügyelni kell az öntözésre illetve egy nagy adag szerves/műtrágyát meghálálnak a növények. Üdvözlettel, A Stipa Szakértője Barnul, szárad a tujám. Mi baja lehet? Mitől száradnak a tuja levelei, avagy mi is az a didimaszcella?
A többi citrusféléhez hasonlóan bátran lehet próbálkozni a kumquat magok vetésével is! A siker titka mindenképp, hogy a megfelelő téli tartásról - világos, enyhén hűvös helysiég, télikert - rendelkezésünkre áll, illetve a nyáron a szabadba ki tudjuk helyezni. További segítséget talál az alábbi cikkekben: Milyen citrusféléket érdemes otthon nevelni? Vessünk magról citromot! Citrusfélék teleltetése, gondozása Hogyan neveljünk citrusfákat a házban? Hogyan gondozzuk a citromfánkat? - A leggyakoribb betegségek
Kedves János! Amennyiben a homok alatt a (homok alapú) kerti talajt értette és nem a homokozóban lévő homokot, úgy az feldúsítható szarvasmarha trágyával vagy komposzttal és így jól használható termőtalajt kap, ami az emelt ágyásban kiváló lesz. A virágföldet ilyen célra drágának és feleslegesnek tartom, és nincs is benne annyi tápanyag, mint azonos mennyiségű szerves trágyában. 1/3 -ad mennyiségű trágya hozzáadása bőven elegendő lesz még ha nagyon homokos is a talaj. Üdvözlettel, A Stipa Szekértője Építsünk emelt ágyást a fűszernövényeinknek! Így készítsünk magaságyat kertünkbe! Talajjavítás: kertépítő recept kertészkedőknek
Kedves Olvasónk! Lássuk sorban a kérdéseket: A virágszárat minél mélyebben vágjuk vissza, de a leveleket hagyjuk épségben. Amíg virágzik a növény, felhasználja a hagymában tárolt energiájának nagy részét, s ezek a levelek fogják biztosítani, hogy újra energiát gyűjtsön a növény, ezért tegye világos, jól megvilágított helyre az elvirágzott növényeket. A természetben ez tavasztól-nyárig tart, majd a levelek elszáradnak. Ilyenkor kell kivennünk a hagymákat a földből és pár hónap pihenést biztosítani a számukra. Ezt kell a lakásban tartott növényekkel is tennünk. (Mivel a legoptimálisabb körülmények a szabadban lennének, a tél múltával én kitenném az összeültetést a szabadba. Az újra ültetés ősszel esedéket, akkor a hagyma méretének 3x-os mélységében érdemes elültetni a hagymákat. Amit ön vásárolt, azok előre kezelt - hajtatott - hagymák ezért virágoznak a tél azon időszakában, amikorra tervezve lett. Manapság ez már tényleg az év bármely időszakára is eshet. Erről bővebben itt olvashat: Tavaszi hagymások téli hajtatása Még néhány tulipános info: Teendőink tulipánnyílás után Hogyan ültessük a tavaszi hagymás virágokat?