1626. Ültessünk madárberkenyét!
A madárberkenye gyors növésű, szép fehér virágával, narancssárga termésével, zöldről rézvörösre váltó őszi lombszínével díszíti a kertünket és táplálja madárvendégeinket. Legmagasabb kora 120 év.
A madárberkenye gyors növésű, szép fehér virágával, narancssárga termésével, zöldről rézvörösre váltó őszi lombszínével díszíti a kertünket és táplálja madárvendégeinket. Legmagasabb kora 120 év.
Nagyon mutatósak, jó talajtakarók és kevés gondozást igényelnek a törpe örökzöldek. Vidámságot csempésznek a kertünkbe, és hálás növények. Lássuk, milyen törpe örökzöldet érdemes ültetnünk!
Folyton azon gondolkodunk, hogy mi legyen a menű ünnepekkor. Itt a Húsvét, és sokan szeretnénk valami igazán különleges finomságot készíteni. Íme egy nagyszerű ötlet! Különösen a gyerekek élvezik majd az elkészítését!
Itt egy tuti tipp! Könnyű és finom diétás receptet mutatunk az édességre és karcsúságra egy időben vágyóknak.
A Context Marketing piackutató cég felmérése szerint az amerikai fogyasztók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek a vásárláskor arra, hogy az élelmiszerek etikus körülmények között készültek-e, azaz a termékekkel szemben a minőségen túl immár morális követelményeket is támasztanak a fogyasztási cikkekkel szemben.
A tünet alapján tujamoly, vagy atka lehet a tettes. Felszívódó hatású növényvédőszeres permetezés segíthet.
Valamilyen szívó kártevő él a levelek hátoldalán, valószínű körtelevélbolha. Legyen szíves vizsgálja meg a tünetes leveleket, és küldjön róluk közei képet, csak az alapján tudok javasolni védekezési módot.
Olyan betegség nincs, ami ennyi féle növényt megtámad. A baj a növényeknél nem azonos. Kérem küldjön fényképet a betegségről, a tünetekről!
Igen. Mivel leveleinek minden részéből regenerálódik a teljes növény, legegyszerűbb, ha leveléről szaporítjuk. A lehullott leveleket ültessük nedves homokba, tegyük világos helyre. Egy év múlva cserepezhetjük. Átültetése tavasszal aktuális.
Az oldalukat fokozatosan, tavasz végétől egészen nyár végéig, (utolsó időpont van) több nyírás alkalmával lehet metszeni. A csúcsát hagyja megnőni a kívánt magasságig, majd attól fogva a tetejét is nyírhatja. Fontos, hogy kapjon elég vizet és tápanyagot is. Ja, és a fás részekig ne vágjon vissza!