1626. Ültessünk madárberkenyét!
A madárberkenye gyors növésű, szép fehér virágával, narancssárga termésével, zöldről rézvörösre váltó őszi lombszínével díszíti a kertünket és táplálja madárvendégeinket. Legmagasabb kora 120 év.
A madárberkenye gyors növésű, szép fehér virágával, narancssárga termésével, zöldről rézvörösre váltó őszi lombszínével díszíti a kertünket és táplálja madárvendégeinket. Legmagasabb kora 120 év.
Nagyon mutatósak, jó talajtakarók és kevés gondozást igényelnek a törpe örökzöldek. Vidámságot csempésznek a kertünkbe, és hálás növények. Lássuk, milyen törpe örökzöldet érdemes ültetnünk!
Folyton azon gondolkodunk, hogy mi legyen a menű ünnepekkor. Itt a Húsvét, és sokan szeretnénk valami igazán különleges finomságot készíteni. Íme egy nagyszerű ötlet! Különösen a gyerekek élvezik majd az elkészítését!
Itt egy tuti tipp! Könnyű és finom diétás receptet mutatunk az édességre és karcsúságra egy időben vágyóknak.
A Context Marketing piackutató cég felmérése szerint az amerikai fogyasztók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek a vásárláskor arra, hogy az élelmiszerek etikus körülmények között készültek-e, azaz a termékekkel szemben a minőségen túl immár morális követelményeket is támasztanak a fogyasztási cikkekkel szemben.
Tisztelt Kérdező! A növény neve Maranta leuconeura 'Fascinator' (nyílgyökér). A képek alapján valószínűleg túlöntözés okozhatja a tüneteket. A növény egyébként a meleg, félárnyékos, párás helyet kedveli. Nem szereti ha közvetlen napfény éri folyamatosan (ettől a levelei fakulnak) illetve a túlöntözést sem tűri jól, de azt sem, ha a földlabdája kiszárad. Fontos, hogy lágy, szobahőmérsékletű vízzel öntözzük, mert a kemény vízre szintén érzékeny. Tisztelettel: Mezős Balázs
Nagyon úgy néz ki, mintha túlöntözted volna, esetleg a törzs rothadásnak indult belül. A yucca a törzsében tárolja a vizet, ne tévesszen meg, ha picit már szikkadt a talaj. Esetleg ültesd át, hátha vmi féreg rágja alulról. Yucca gondozása: Mély, jó vízáteresztő képességű tartóra van szüksége, melyben nyáron kitehetjük a szabadba.Fényigény: A lehető legtöbb fényt kapja, lehetőleg egy déli fekvésű ablak elé. A közvetlen napsütést is elviseli.Hőigény: Átlagos meleg, télen legalább 7 °C.Vízigény: Tavasztól őszig öntözzük bőven, télen ritkábban. Páratartalom: A yuccának nem árt a száraz levegő, de meleg időben permetezzük, vagy zuhanyoztassuk le. Ezzel védjük a fertőzések ellen is.Betegségek: A szürkepenésztől, másnéven botritisztől óvjuk (ez a betegség az elhalt növényi részeket támadja meg), amely a túlöntözéstől vagy a rossz levegőztetéstől jelentkezhet.
kedves Érdeklődő! Sajnos nem tudom, hogy hogyan tartja, ezért inkább általános tanácsot adnék, hogy mit igényel: VirágzásEgy évben egyszer, két hónapon át virágzik. Az 5-8 cm hosszú virágszár a levélrózsából nő ki. A fellevelek rózsaszínek, legyezőt formálnak, a virágzat 10-15 cm hosszú.A virágok a húsos fellevelek közül bújnak elő. Elnyílásuk után a virágzat még díszlik egy ideig, majd a növény elpusztul.ÁpolásFejletlen Gyökérrendszere miatt (a vadonban a fákra kapaszkodik vele) kis cserépben is tartható. Földje legyen morzsalékos, eressze át a vizet. Használjuk tőzeg, lombföld és durva kavics vagy perlit keverékét.Ne öntözzük túl!A szakállbromélia öntözése odafigyelést igényel, mert gyökérrendszere kicsi, és egyszerre csak kevés vizet vesz fel. Virágzás után a levélrózsa mindig elpusztul, de a növény tövénél képződő sarjak a következő évben már virágozhatnak. A SIKER TITKAGondozásKönnyen gondozható növény, elég jól alkalmazkodik a körülményekhez, de meghálálja a figyelmet.Kora tavasszal ültessük át másik edénybe a gyökeres sarjakat. Használjuk tőzeg, lombföld és durva kavics vagy perlit keverékét. Az új növényeket tartsuk meleg, párás környezetben - a következő évben talán már virágot hoznak.Locsolás, tápoldatA vizet mindig nagyon óvatosan adagoljuk. A levéltölcsér feltöltésére, illetve a rendszeres permetezésekhez csak állott vizet használjunk. A szakállbroméliát naponta permetezzük, főleg akkor, ha nagyon napos helyre került. A növényt havonta egyszer locsoljuk híg tápoldattal.ElhelyezésA szakállbromélia számára biztosítsunk annyi szórt fényt, amennyit csak lehet - de soha ne tegyük ki a nyári nap perzselő sugarainak, mert a növény rosszul viseli a forróságot és a tól erős napsugárzást.A növény nem bírja a hideget, lehetőleg tartsuk 18°C-24 °C-on.
Üdvözlöm! A kép alapján nekem afrikai ibolyának tűnik, erősen fényhiányos állapotban. A fény hiánya miatt nyúlt így meg és lett ilyen kusza. Ajánlom figyelmébe egy korábbi részletesen taglaló cikkünket: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/afrikai-ibolya-nevelese-gondozasa/3518/
A mentának kártevője kevésbé akad, de megtámadhatja a mentarozsda, amelyik megtizedeli az állományt. A rovarok közül a takácsatka szívogatása tehet kárt. A takácsatka megjelenésével elsősorban télen a meleg, száraz levegőjű lakásokban kell számolni. E szívókártevők jelenlétére elsősorban a levélnyeleknél megjelenő pókhálószerű szövedék, valamint a levelek kifakulása utal. Ha ezt tapasztaljuk, akkor egy nagyítóval vizsgáljuk meg a gyanús levél fonákját. Ha apró, fekete, lassan mozgó pontot találunk, akkor lehet bekeverni az atkaölő permetszert. (Én rendszerint Agrol Plusz-os oldatba keverem a Sanmite 20 WP atkaölőt, és teszek bele egy kevés Karate kontakt hatású rovarölőt is.) Mivel ez a szer nem szívódik fel a növényben, hanem az élősködőkkel érintkezve fejti ki a hatását (ún. kontakt szer), a mentalevelének a fonákját is alaposan le kell permetezni. Általában érdemes megismételni a kezelést 2 hét múlva.