1626. Ültessünk madárberkenyét!
A madárberkenye gyors növésű, szép fehér virágával, narancssárga termésével, zöldről rézvörösre váltó őszi lombszínével díszíti a kertünket és táplálja madárvendégeinket. Legmagasabb kora 120 év.
A madárberkenye gyors növésű, szép fehér virágával, narancssárga termésével, zöldről rézvörösre váltó őszi lombszínével díszíti a kertünket és táplálja madárvendégeinket. Legmagasabb kora 120 év.
Nagyon mutatósak, jó talajtakarók és kevés gondozást igényelnek a törpe örökzöldek. Vidámságot csempésznek a kertünkbe, és hálás növények. Lássuk, milyen törpe örökzöldet érdemes ültetnünk!
Folyton azon gondolkodunk, hogy mi legyen a menű ünnepekkor. Itt a Húsvét, és sokan szeretnénk valami igazán különleges finomságot készíteni. Íme egy nagyszerű ötlet! Különösen a gyerekek élvezik majd az elkészítését!
Itt egy tuti tipp! Könnyű és finom diétás receptet mutatunk az édességre és karcsúságra egy időben vágyóknak.
A Context Marketing piackutató cég felmérése szerint az amerikai fogyasztók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek a vásárláskor arra, hogy az élelmiszerek etikus körülmények között készültek-e, azaz a termékekkel szemben a minőségen túl immár morális követelményeket is támasztanak a fogyasztási cikkekkel szemben.
Réti füzény (Lythrum salicaria) Magas termetű évelő, mutatós bíbor rózsaszín füzérvirágzattal. Magaskórós bozóttosok növénye vízparton, ártéren, mocsaras területeken gyakori. Cseranyagokat tartalmaz, korábban a népi gyógyászatban vérnyomáscsökkentőnek használták. Nemesített fajtáit (Pl L. s. 'Robin" ) évelő dísznövénynek árulják.
A képen nem látok semmi rendelleneset, csak hogy nem termékenyült meg a virág. Az idei évben, a hideg március és a gyors felmelegedés hatására a növények gyorsan kihajtottak, viszont az őket beporzó rovarok még késésben vannak - főleg a méhek, Egy-két termésnél többet úgy sem érdemes az első évben hagyni a csemetén, a későbbiekben majd meghálálja a gondoskodást. Az almafa metszése Az almafák metszése és védelme Hogyan védekezzünk az almafalisztharmat ellen?
Tűztövis gubacsatka (Aceria pyracanthi) támadta meg a növényt. A mgtámadott levelek felhólyagosodnak és a növény szövetében élnek az igen apró gubacsatkák és szívogatják a növény nedveit. Ha kisebb mennyiségű a fertőzött levél, akkor a fertőzödd levelek leszedegetésével és elégetésével is védekezhetünk, ha ez nem megoldható, akkor atkaölő (akaricid) rovarölő szerrel permetezhetünk.
Ez egy klasszikus tünet a Phoenix pálmáknál, és a fényhiány okozza. A növényt célszerű - némi szoktatás után - tavasztól őszig a szabadban, napos vagy félárnyékos helyen tartani. Néhány alapvető tanács a gondozására az alábbi linken: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/egzotikus-szobanovenyek/datolyapalma-gondozasa-phoenix-canariensis/2607/
Valóban szép suhángokká fejlődtek a citromok! Érdemes lenne visszametszeni a szárat, ami után oldalágakat fejleszt a növény és bokrosodni fog. Másik fontos dolog lenne, hogy évközben ki kellene tenni a szabad levegőre, ami tovább erősíti a növényt, A citrom ápolásáról bővebben írtunk alábbi cikkeinkben: Hogyan gondozzuk a citromfánkat? - A leggyakoribb betegségek Hogyan neveljünk citrusfákat a házban? Milyen citrusféléket érdemes otthon nevelni? Mediterrán növényeket mediterrán virágföldbe Citromfa teleltetése 4 lépésben