1696. Mit tegyünk, ha nem csak füvet szeretnénk talajtakarónak a kertünkbe?
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
A darázsfészek sokunk számára "nagyi sütije". Most az eredeti receptet mutatjuk meg, de a darázsfészek tölteléke lehet kakaó, dió, fahéj, vagy mák is, kinek-kinek kedve és ízlése szerint. Nagyon finom, egy dologra kell csak ügyelni az elkészítésénél: ne süssük túl, mert akkor finom ha puha marad.
A legtöbb kertben ilyenkor már túl vannak az első fűnyíráson. Egyre többet tartózkodunk a szabadban, kezdődik a gyep folyamatos igénybevételének időszaka. Azt minden kerttulajdonos tudja, hogy az elkövetkező hónapokban a fűnyírás lesz az elsődleges kerti program. A nyár közeledtével pedig az öntözőberendezést is be kell üzemelni. Az azonban már nem olyan nyilvánvaló, hogy a szép és ellenálló gyepnek tápanyagra is szüksége van.
Ilyenkor tavasszal "beindulnak" a kertünk növényei. Meg kell metszeni a bokrainkat, gyümölcsfáinkat, virágainkat. De hogyan csináljuk, hogy a kertünk díszei maradjanak egész őszig?
Csúnyák, böknek, és némelyik virágkelyhe döglött patkányt is rejthet. Mutatjuk a Föld szerintünk legrondább, legbüdösebb, és legfurcsább virágait!
Legegyszerűbb megoldás, ha lepermetezik a fákat nagyon híg mésztejjel. A koncentrácót nem tudom, ezt Önöknek kell kikísérletezni. Kezdjék 2 ezrelékessel, majd csináljanak vele egy festési próbát, a száradás után mennyire látszik. Ha nagyon halvány fokozzák a koncentrációt. Ha nincs permetezőgépük, akkor egy rossz lavórba töltve a mészejoldatot cirokseprűvel ráfröcsölhetik a fenyőkre. Csúnya lesz, de tavaszra lemossa az eső.
A virág csúcsleveleinek elpusztulását a fokozottan nedves, vizes körülmények okozhatták. A levélkoszorú közepén a víz megáll, és a pangó vízben különböző mikroorganizmusok felszaporodhatnak. Ezek lehetnek baktériumok vagy/és gombák is. A daracénafélék általában nem vízigényesek, túlöntözéskor a gyökérzete is károsodhat, elpusztulhat. A " beteget" ritkábban öntözze, és öntözéskor a növényre ne jusson víz, csak a földjére öntse a vizet, csak az nedvesedjen. Az elhaló csúcsleveleket bő permetlével kezelje le Topsin, Amistar vagy Dithane gomabölő szerek valamelyikével 2 alkalommal. Javaslom még a Kocide vagy Champion nevű gombák és baktériumok ellen is ható növényvédőszerrel való kezelést is.
Vanda orchidea ápolása Ami eddig a növénnyel történt az tökéletes, de mivel most kevés a fény és alacsony a hőmérséklet, így a növény pihen. Tedd a kert legvilágosabb és legmelegebb részére és a tennivaló ugyanez. Lehet a leveleit is permetezni, de fontos, hogy estére mindig száradjon le. Tavasszal feléled.
Ez szinte minden esetben a növényfajtól függ, és gondolom, hogy nem minden napra/éjszakára jellemző ez az érték. Egyes dézsás növények érzékenyebbek (lágyszárúak, trópusi növények...) míg a szubtrópusi, és főként a sivatagi növények kiválóan viselik a nagy hőingadozást. Ha tiszta időben a nap túlságosan felmelegíti a télikertet, akkor árnyékolással vagy szellőztetéssel meg kell oldani a szélsőséges hőingadozás okozta problémákat. Erre az árnyékolóháló kívül kiválóan alkalmazható a nádszövet is.
A növény neve: orsópálma (Hyophorbe verschaffeltii) Származása: A Madagaszkár partjaitól megközelítőleg 900 kilométerre elhelyezkedő Mascarenhas-szigetcsoport bennszülött (endemikus) növénye. A Hyophorbe verschaffeltii a szigetcsoport parti szavannáin és a hegyi esőerdőkben elterjedt. A faj neve Ambroise Verschaffelt (1825-1886) belga növénynemesítőnek állít emléket. Környezeti feltétel: Jó vízelvezető, semleges vagy enyhén meszes kémhatású, tápanyagban gazdag, laza szerkezetű (homokos) talajba ültessük. Igényli a gyakori öntözést és a magas páratartalmat, de időszakosan elviseli a szárazabb körülményeket is. A pangó vízre érzékeny. Fényigényes, de alacsony páratartalom esetén a tűző nap könnyen megégetheti a levelét, ezért ha a nyári időszakban a szabadban kívánjuk nevelni, akkor félárnyékban helyezzük el. Egész évben magas hőmérsékletet kell biztosítani számára, így lakásban, vagy melegházban érdemes tartani és teleltetni.