1696. Mit tegyünk, ha nem csak füvet szeretnénk talajtakarónak a kertünkbe?
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
A darázsfészek sokunk számára "nagyi sütije". Most az eredeti receptet mutatjuk meg, de a darázsfészek tölteléke lehet kakaó, dió, fahéj, vagy mák is, kinek-kinek kedve és ízlése szerint. Nagyon finom, egy dologra kell csak ügyelni az elkészítésénél: ne süssük túl, mert akkor finom ha puha marad.
A legtöbb kertben ilyenkor már túl vannak az első fűnyíráson. Egyre többet tartózkodunk a szabadban, kezdődik a gyep folyamatos igénybevételének időszaka. Azt minden kerttulajdonos tudja, hogy az elkövetkező hónapokban a fűnyírás lesz az elsődleges kerti program. A nyár közeledtével pedig az öntözőberendezést is be kell üzemelni. Az azonban már nem olyan nyilvánvaló, hogy a szép és ellenálló gyepnek tápanyagra is szüksége van.
Ilyenkor tavasszal "beindulnak" a kertünk növényei. Meg kell metszeni a bokrainkat, gyümölcsfáinkat, virágainkat. De hogyan csináljuk, hogy a kertünk díszei maradjanak egész őszig?
Csúnyák, böknek, és némelyik virágkelyhe döglött patkányt is rejthet. Mutatjuk a Föld szerintünk legrondább, legbüdösebb, és legfurcsább virágait!
A bálványfa irtása rendkívül nehéz, és nagy körültekintést igényel. Még a legóvatosabb vegyszeres kezelési eljárással sem kerülhető ki a gyep sérülése. A bálványfák levelei a permetezést követően rövid időn belül elszáradtak, de a következő évben sajnos jelentős részben sok bálványfa újra kisarjad. Jó hatásfokú a Banvel és a Garlone, de az irtás így 2 évig is eltarthat. A Glialka 480 Plus, a Medallon Premium vagy a Roundup Bioaktív elég hatásosak. Szeptemberben érdemes permetezni és tavasszal megismételni. Utána 6 órán keresztül ne érje víz.
Az orchideák nagy része a gyökerei egy részét más más célra használja.Jelen esetben a középső részen látható kissé sárgás gyökerek a kimondott talajban lévő keringést kiszolgáló gyökerek(nem szabadna ennyire sötétsárgának -barnának lennie valószínű, hogy sok volt a víz) a majdnem fehér zöld végű gyökerek a páratartalmat hasznosítja, illetve a zöld csúcsokkal a fényt hasznosítja (asszimilál)éppen, ezért átültetéskor nem is szabad őket a cserépbe erőltetni. A látható növénynek nincs semmi baja kissé szárazabban kellene tartani.
Lehet, hogy káliumhiányos a fa, ezt tápoldatozással kell kipróbálni, de az is elképzelhető, hogy a gyökerei vízben fulladoznak, kérhetek egy képet?
Fás szárúakhoz való gyökereztető porral kezelje. Gyökereztetés előtt a terméseket távolítsa el a hajtásvégekről. Gyökereztetni perlitben szokták, Hermesz boltokban is kapható. Gyökereztetés alatt nagyon magas páratartalmat kell biztosítani a hajtásnak, tűző napon ne álljon a gyökerezés alatt, Tujafélék gyökereztetését télen szokták végezni hideg üvegházban, a nagyon meleg idő nem ideális erre a célra.
A tuják pikkelyleveleinek barnulása gyakori. A tuják sekélyen gyökeresedő, vízigényes növények, ezért folyamatosan öntözni kell őket. A kiszáradás jelei a kezdetben sárguló, majd barnára váltó levelek, amik először a csúcsi részen jönnek, majd fokozatosan az alsóbb részeken a növény külsejétől befelé haladva. Télen a napégés és a fagy is okozhat barnulást. Napégés csak a növény déli oldalán mutatkozik, ahol az ágvégek barnulnak. Gyakran a nem megfelelően kijuttatott, vagy nagy adagban adott gyomirtó szerek is okozhatnak barnulást a tujákon. Ha atka, gomba, vagy tetű lenne, akkor a friss hajtásoktól kezdve, befelé barnulnának a levelek. Tápoldatot javasolok első körben, és rendszeres locsolást. Ha a földje jó és elegendő vizet kap, magához fog térni.