1696. Mit tegyünk, ha nem csak füvet szeretnénk talajtakarónak a kertünkbe?
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
A darázsfészek sokunk számára "nagyi sütije". Most az eredeti receptet mutatjuk meg, de a darázsfészek tölteléke lehet kakaó, dió, fahéj, vagy mák is, kinek-kinek kedve és ízlése szerint. Nagyon finom, egy dologra kell csak ügyelni az elkészítésénél: ne süssük túl, mert akkor finom ha puha marad.
A legtöbb kertben ilyenkor már túl vannak az első fűnyíráson. Egyre többet tartózkodunk a szabadban, kezdődik a gyep folyamatos igénybevételének időszaka. Azt minden kerttulajdonos tudja, hogy az elkövetkező hónapokban a fűnyírás lesz az elsődleges kerti program. A nyár közeledtével pedig az öntözőberendezést is be kell üzemelni. Az azonban már nem olyan nyilvánvaló, hogy a szép és ellenálló gyepnek tápanyagra is szüksége van.
Ilyenkor tavasszal "beindulnak" a kertünk növényei. Meg kell metszeni a bokrainkat, gyümölcsfáinkat, virágainkat. De hogyan csináljuk, hogy a kertünk díszei maradjanak egész őszig?
Csúnyák, böknek, és némelyik virágkelyhe döglött patkányt is rejthet. Mutatjuk a Föld szerintünk legrondább, legbüdösebb, és legfurcsább virágait!
Helló! Trópusi növényekről nem tudok 100 %-os biztonsággal nyilatkozni, de én nem merném visszavágni. Próbálj neki teleltető-helyet találni, vagy az elajándékozás mellett is dönthetsz.
Homokos talajba is lehet bármilyen gyümölcsfát telepíteni. A siker nyitja egyrészt a vízmegkötést segítő érett szerves trágya, komposzt rendszeres pótlása, gyümölcsös telepítésénél az 1x1 méteres gödörbe bekeverve, illetve évente felszíni beforgatással. Nagyon jó eredményeket lehet elérni homokos talajon az Agroblen hosszú hatású műtrágyával. Gyümölcsfák telepítséhez a 11+22+09+6MgO 8-9 hónap hatástartamú változatot, a telepítésékor, illetve kétévente, zöldségfélékhez (eper is) pedig a 20+10+10+4MgO (5-6 hónap) változatot évente palántázás előtt adagolva. Fontos, hogy a növény gyökere közvetlenül ne érintkezzen a műtrágyával. Mehet a Meggy,szilva, szilva, szőlő, minden, amit szeretne, csak a megfelelő gondozást kell biztosítani és szépen fog fejlődni.
Bár a fenyőnek elég nagy gyökerei vannak, semmiképp ne vágassa ki. Ha eddig nem repedeztek meg a ház falai, már nem fognak. Nem jellemző, hogy a fenyőfa nagy kárt tenne a ház alapzatában. A járda burkolatát fel tudja nyomni, de a ház alapzatát ritkán. Akkor, ha közvetlenül (1 méter) a ház mellé lett ültetve. Mellette szól még, hogy örökzöld, mókusok és madarak otthona lehet. Üdvözlettel, Édenkertész
A körte csipkéspoloska ürülékcseppjei és a 2. képen a rovar kifejlett alakja látható. Lárvái és a kifejlett poloska szívogatják a leveleket. Áprilisban bújnak elő telelésükből, a lárvák júniustól károsítanak. 2. nemzedéke júliustól károsít szeptemberig, amikor telelőre húzódnak. A téli lemosó permetezés a fakéreg repedéseiben áttelelő alakot gyéríti (Biola, Vektafid A, Agrol). Később az egyéb rovarkártevők ellen alkalmazott szerekkel végzett permetezés a körte csipkéspoloska egyedeit is gyéríti( Decis, Karate, Sherpa, Actara, Alsystin, Chess).
Az átültetést erősen befolyásolja a növények kora: az idős cserjék esetében is a gyökérzet sérülése miatt az eredés bizonytalan. A szelídgesztenye fa átültetését, ha 10 évesnél idősebb, nem javaslom, inkább új oltványt ültessen.