1696. Mit tegyünk, ha nem csak füvet szeretnénk talajtakarónak a kertünkbe?
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
A darázsfészek sokunk számára "nagyi sütije". Most az eredeti receptet mutatjuk meg, de a darázsfészek tölteléke lehet kakaó, dió, fahéj, vagy mák is, kinek-kinek kedve és ízlése szerint. Nagyon finom, egy dologra kell csak ügyelni az elkészítésénél: ne süssük túl, mert akkor finom ha puha marad.
A legtöbb kertben ilyenkor már túl vannak az első fűnyíráson. Egyre többet tartózkodunk a szabadban, kezdődik a gyep folyamatos igénybevételének időszaka. Azt minden kerttulajdonos tudja, hogy az elkövetkező hónapokban a fűnyírás lesz az elsődleges kerti program. A nyár közeledtével pedig az öntözőberendezést is be kell üzemelni. Az azonban már nem olyan nyilvánvaló, hogy a szép és ellenálló gyepnek tápanyagra is szüksége van.
Ilyenkor tavasszal "beindulnak" a kertünk növényei. Meg kell metszeni a bokrainkat, gyümölcsfáinkat, virágainkat. De hogyan csináljuk, hogy a kertünk díszei maradjanak egész őszig?
Csúnyák, böknek, és némelyik virágkelyhe döglött patkányt is rejthet. Mutatjuk a Föld szerintünk legrondább, legbüdösebb, és legfurcsább virágait!
Szobafenyőjének felkopaszodása a pangóvíznek vagy a túl száraz levegőnek köszönhető. Ha még nem súlyos a helyzet, akkor a hajtáscsúcs dugványozásával próbálja megmenteni. Helyezze tőzegmohába, de ne az oldalhajtásokról szedjen dugányt, mert azok nem növekednek fölfelé.
A rhododendront nem kell feltétlenül a lakásba bevinni, különösen, ha olyan fajtákat telepített, melyek a téli kemény fagyokat is elviselik pl. Rhododendron catawbiense, Rh. kaempferi.
A bodza metszésének optimális ideje tavasszal van, de ősszel is végezheti a metszést, lombhullás után.
Vágjon le egy egyedülálló, szép, egészséges levélkét a növényről. Majd egyharmad részéig dúgja egy virágcserépbe, amelynek a földje jó minőségű virágföld. Azután érdemes körbefóliázni, hogy azalatt biztosítva legyen a kellő páratartalom számára. Helyezze meleg, napos helyre, de ne tűző napra. Néhány hét után begyökeresedik a levélke, majd el kezd növekedni.
A mogyoró egylaki növény, ugyanazon a növényen, sőt ugyanazon az ágon jelennek meg a virágai, amelyek azonban egyivarúak; a hímvirágok (barkák) január-februárban nyílnak ki. A nővirágok előbb nyílnak, mint a barkák, ami bizonyos fokú védelmet nyújt az önbeporzás ellen. Ezért ajánlatos legalább két-három, különböző fajtájú mogyoró-bokrot telepíteni, hogy garantált legyen a termés.