1696. Mit tegyünk, ha nem csak füvet szeretnénk talajtakarónak a kertünkbe?
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
A darázsfészek sokunk számára "nagyi sütije". Most az eredeti receptet mutatjuk meg, de a darázsfészek tölteléke lehet kakaó, dió, fahéj, vagy mák is, kinek-kinek kedve és ízlése szerint. Nagyon finom, egy dologra kell csak ügyelni az elkészítésénél: ne süssük túl, mert akkor finom ha puha marad.
A legtöbb kertben ilyenkor már túl vannak az első fűnyíráson. Egyre többet tartózkodunk a szabadban, kezdődik a gyep folyamatos igénybevételének időszaka. Azt minden kerttulajdonos tudja, hogy az elkövetkező hónapokban a fűnyírás lesz az elsődleges kerti program. A nyár közeledtével pedig az öntözőberendezést is be kell üzemelni. Az azonban már nem olyan nyilvánvaló, hogy a szép és ellenálló gyepnek tápanyagra is szüksége van.
Ilyenkor tavasszal "beindulnak" a kertünk növényei. Meg kell metszeni a bokrainkat, gyümölcsfáinkat, virágainkat. De hogyan csináljuk, hogy a kertünk díszei maradjanak egész őszig?
Csúnyák, böknek, és némelyik virágkelyhe döglött patkányt is rejthet. Mutatjuk a Föld szerintünk legrondább, legbüdösebb, és legfurcsább virágait!
Kedves Tóth Máté! Száraz meleg levegőn kell kiszárítani, egyben úgy, hogy a szárból pár cm-es darab maradjon. Nem kell szét vágni. Javaslom mondjuk a számítógép monitorjának a tetejét, vagy a TV-n kiszárítani!
Kedves Éva! Igen, fog fásodni, de egy bizonyos kor kell hozzá. Szerintem most már elég idős, hogy elkezdjen fásodni. Biztosan nem lesz vele gond, meg fog erősödni. A hajtás azért is lóghat, mert elképzelhető, hogy kevés (vagy sok) vizet kap! Kapcsolódó cikkek: Hogyan bírjuk virágzásra a leanderünket? Hogyan kell metszeni a leandert? És mit tegyünk, ha elfagyott? Vagy ha beteg?
Tisztelt Papp Úr! Képet tud róla küldeni??? Vakon csak tippjeink vannak...de elvileg lehet kártevő jelenléte is meg teljesen ártalmatlan jelenség is. Eldöntéséhez küldjön képet a következő szezonban, addig egyébként is már semmi teendő nincs, bármi is a jelenség oka! Üdv: Növényorvos
Ha elég erős a gyökere, akkor nyugodtan kiültetheti ősszel is. Bár a kérdésre nem teljesen egyértelmű a válasz, mert sokféle lonc létezik, vannak közöttük fagyérzékenyek (pl. mirtuszlonc), és a telet jól tűrők is (pl. tatárlonc). Az ültetés sikere függ attól, hogy a növénynek milyen erős a gyökere, hogyan viseli a telet adott körülmények között, hogyan gondozzák a tél folyamán, és természetesen a fagyérzékenyek eredése, ill. megmaradása kicsit bizonytalanabb. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Tisztelt Pödör Zsolt! Erre vonatkozó törvény, vagy jogszabály NINCS! Ha van ilyen szabály, az önkormányzat tud erről felvilágosítást adni. Ha nincs, akkor elvileg a telek határáig bárhol ültethető növényzet, feltéve, hogy az a szomszédot ne zavarja. A zavaró hatás lehet pl. leárnyékolás, átnyúló ágak, gyökerek miatt a kert művelésének nehezebbé válása stb. Ilyen esetben – ha a felek nem tudnak megegyezni – a helyi önkormányzat jegyzőjénél kell birtokháborítási eljárást kezdeményezni, melynek során a jegyző akár ültetési távolságot is előírhat határozatában, de csak az egyedi esetre nézve, nem pedig általános érvénnyel. A jegyző elsődleges feladata az, hogy a felek között egyezséget kíséreljen meg kialakítani a vitás ügyben. Ha ez nem sikerül, akkor határoz egyoldalúan, döntése azonban bíróságon megtámadható.