1696. Mit tegyünk, ha nem csak füvet szeretnénk talajtakarónak a kertünkbe?
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
A darázsfészek sokunk számára "nagyi sütije". Most az eredeti receptet mutatjuk meg, de a darázsfészek tölteléke lehet kakaó, dió, fahéj, vagy mák is, kinek-kinek kedve és ízlése szerint. Nagyon finom, egy dologra kell csak ügyelni az elkészítésénél: ne süssük túl, mert akkor finom ha puha marad.
A legtöbb kertben ilyenkor már túl vannak az első fűnyíráson. Egyre többet tartózkodunk a szabadban, kezdődik a gyep folyamatos igénybevételének időszaka. Azt minden kerttulajdonos tudja, hogy az elkövetkező hónapokban a fűnyírás lesz az elsődleges kerti program. A nyár közeledtével pedig az öntözőberendezést is be kell üzemelni. Az azonban már nem olyan nyilvánvaló, hogy a szép és ellenálló gyepnek tápanyagra is szüksége van.
Ilyenkor tavasszal "beindulnak" a kertünk növényei. Meg kell metszeni a bokrainkat, gyümölcsfáinkat, virágainkat. De hogyan csináljuk, hogy a kertünk díszei maradjanak egész őszig?
Csúnyák, böknek, és némelyik virágkelyhe döglött patkányt is rejthet. Mutatjuk a Föld szerintünk legrondább, legbüdösebb, és legfurcsább virágait!
Amennyiben valóban felálló hajtásrendszerű fuksziát vásárolt, akkor minden bizonnyal az az un. Hosszúcsövű fukszia (Fuchsia fulgens), amely Mexikóból származó fegyérzékeny félcserje. Szereti a bőséges vízellátást, a jó tápanyagellátottságot. A csüngő ágú fuksziánál jobban bírja a napos helyet. <p>Hűvös, világos helyen átteleltetve egyre nagyobb dézsás növény nevelhető belőle. Májustól szeptemberig hozza csoportokban álló csöves virágait. <p>A fuksziáról bővebben olvashat az alábbi cikkünkben:
Sajnos saját tapasztalatból magam sem tudok jó megoldást a gyanta problémára, de édesapám szerint az alkohol vagy a benzin az segíthet, míg édesanyám a kést ajánlotta.
Több szempontot is figyelembe kell vennünk telepítés előtt. Hagyományos telepítés esetén azt kell figyelnünk, hogy 4-5 év múltán, amikorra teljesen kifejlődnek cserjéink, addigra érjenek össze. Ez a nagy termetű növények esetén 1,5-1,8 m; alacsony termetűeknél 0,6-1 m tőtávolságot jelent. <p>Intenzív telepítés esetén (pl. öntözött magánkertben) ennél sűrűbben is ültethetjük növényeinket, hogy maximum 2 év alatt összeérjenek. ( A tőtávolság itt 1,2-0,5 m között változik.) A telepítés utáni évben rendszeresen gyomlálni és öntözni kell, később a lomb zárodását követően a fenntartási munka minimálisra csökken. Érdemes első évben mulcsot szórni a csupaszon maradt talajra, az megakadályozza a gyommagvak kelését és nedvesen tartja a föld felszínét. <p> További információkat talál alábbi cikkeinkben:
A félárnyékot kedvelő, viszonylag igénytelen növények közé tartozik a sugárarália (Schefflera actinophylla). ugyancsak az eddzett növények közé tartozik a viszonylag apró levelű csüngőágú fikusz (Ficus benjamina). Az anyósnyelvről és a kukoricalevélről bőveben is olvashat alábbi cikkeinkben:
A félárnyékot és szárazságot is elviselő növények közé tartozik a sugárarália (Scheffrela actinophylla) és a viszonylag apró levelű csüngőágú fikusz (Ficus benjamina). További két növényről bővebben is olvashat az alábbi két cikkünkben!