1696. Mit tegyünk, ha nem csak füvet szeretnénk talajtakarónak a kertünkbe?
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
A darázsfészek sokunk számára "nagyi sütije". Most az eredeti receptet mutatjuk meg, de a darázsfészek tölteléke lehet kakaó, dió, fahéj, vagy mák is, kinek-kinek kedve és ízlése szerint. Nagyon finom, egy dologra kell csak ügyelni az elkészítésénél: ne süssük túl, mert akkor finom ha puha marad.
A legtöbb kertben ilyenkor már túl vannak az első fűnyíráson. Egyre többet tartózkodunk a szabadban, kezdődik a gyep folyamatos igénybevételének időszaka. Azt minden kerttulajdonos tudja, hogy az elkövetkező hónapokban a fűnyírás lesz az elsődleges kerti program. A nyár közeledtével pedig az öntözőberendezést is be kell üzemelni. Az azonban már nem olyan nyilvánvaló, hogy a szép és ellenálló gyepnek tápanyagra is szüksége van.
Ilyenkor tavasszal "beindulnak" a kertünk növényei. Meg kell metszeni a bokrainkat, gyümölcsfáinkat, virágainkat. De hogyan csináljuk, hogy a kertünk díszei maradjanak egész őszig?
Csúnyák, böknek, és némelyik virágkelyhe döglött patkányt is rejthet. Mutatjuk a Föld szerintünk legrondább, legbüdösebb, és legfurcsább virágait!
Bonsai fákat manapság minden nagyobb kertészeti árudában lehet kapni. Szaknévsoruk számos termesztője és kertészete foglalkozik nevelésével. Kérjen tőlük közvetlenül árajánlatot!
Szép rózsabokor neveléséhez ki kell elégítenünk a rózsa alapvető környezeti igényeit. A rózsaágyás legyen napos helyen, talaja legyen jó vízgazdálkodású, tápanyagban gazdag. Év folyamán is folyamatos ápolást: öntözés, gyomlálás és növényvédelmi védekezést igényel. A fagyok eljövetele előtt ne feledkezzünk meg a rózsa téli védelméről sem.<p>Minél korábban metsszük meg őket, annál gazdagabban fognak virágozni. <p>Mindezekről részletesen olvashat alábbi cikkeinkben:
Mivel a földön körülbelül 25 000 orchideafaj él (ez a legnépesebb növénycsalád) nagyon különbözők az igényeik. A szobai körülményeket nagyon kevesen viselik el. Az orchideák termesztése szinte külön szakmának tekinthető. Ezért azt javaslom, hogy próbáljon a szaknévsorunkban található orchideatermesztőktől közvetlenül tanácsot kérni.
A golgotavirág (Passiflora) nemzetség több faját is termesztik nálunk mint szobanövényt, ezért pontosan nem válaszolhatok arra a kérdésére, hogy ehető-e az Önnél termőre fordult növény. <p> Az biztos, hogy az ízletes golgotavirágot (Passiflora edulis) a tópusokon ehető gyümölcse miatt termesztik. E fajnak a gyümölcséből kiszedett magvakat el lehet vetni, ahogy a a kék-fehér virágú kék golgotavirág (Passiflora caerulea) magjait is.
Az áfonya (Vaccinium sp.) savanyú talajon képes a normális növekedésre. A termesztés sikerét az alacsony pH értéken kívül a talaj magas szervesanyagtartalma is befolyásolja. Ezért szerves trágyát, tőzeget, fakérget, esetleg forgácsot kell a talajba keverni. <p>A víz szerepe a növény termesztésében kiemelkedő jelentőségű, mivel sekélyen gyökeresedik és ezen gyökerek a talaj leghamarabb kiszáradó rétegében helyezkednek el. <p>Számos érdekes cikkünk foglalkozik az áfonya termesztésével és nevelésével: Az alábbiakban csatoltam Önnek néhányat: