1696. Mit tegyünk, ha nem csak füvet szeretnénk talajtakarónak a kertünkbe?
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
A darázsfészek sokunk számára "nagyi sütije". Most az eredeti receptet mutatjuk meg, de a darázsfészek tölteléke lehet kakaó, dió, fahéj, vagy mák is, kinek-kinek kedve és ízlése szerint. Nagyon finom, egy dologra kell csak ügyelni az elkészítésénél: ne süssük túl, mert akkor finom ha puha marad.
A legtöbb kertben ilyenkor már túl vannak az első fűnyíráson. Egyre többet tartózkodunk a szabadban, kezdődik a gyep folyamatos igénybevételének időszaka. Azt minden kerttulajdonos tudja, hogy az elkövetkező hónapokban a fűnyírás lesz az elsődleges kerti program. A nyár közeledtével pedig az öntözőberendezést is be kell üzemelni. Az azonban már nem olyan nyilvánvaló, hogy a szép és ellenálló gyepnek tápanyagra is szüksége van.
Ilyenkor tavasszal "beindulnak" a kertünk növényei. Meg kell metszeni a bokrainkat, gyümölcsfáinkat, virágainkat. De hogyan csináljuk, hogy a kertünk díszei maradjanak egész őszig?
Csúnyák, böknek, és némelyik virágkelyhe döglött patkányt is rejthet. Mutatjuk a Föld szerintünk legrondább, legbüdösebb, és legfurcsább virágait!
A képen egy álkörmös, vagy más néven karmazsinbogyó (Phytolacca americana) látható. Nagyon gyors növekedésű növény, amely Amerikában őshonos. Egyes részei (bogyói, gyökere legfőképp) erősen mérgezőek a legelő állatokra és az emberre. Régebben ételfestékként, borszínezékként használták, de élmiszeripari felhasználása mára már tilos.
Üdvözlöm! A képen egy japán kamélia (Camellia japonica) látható. Két korábbi cikkünkban minden kérdésére választ talál: http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/kamelia-camellia-gondozasa/3375/ http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/kamelia-camellia-gondozasa/3396/
Üdvözlöm! A fenyő magvetésre is igaz, mint minden magvetésre: nem szabad kiszáradnia, mert a megeredt kis növény csíra elpusztul, ha kiszárad. Laza, jó vízgazdálkodású tápanyagban gazdag földbe vesse el (ültesse), úgy hogy a magátmérő 2,5-3 szorosa legyen a magot takaró földréteg. Javaslom, hogy minden nap öntözze, de pangó víz ne legyen alatta! A leander magonccal kapcsolatban: a telelést 15 C körüli világos helyiségben kell teleltetni, heti kevés öntözéssel. A lépcsőházak kiválóan alkalmasak erre.
Tisztelt Borska! A Ficus microcarpa 'Ginseng' napos helyet kedveli és viszonylag jó szárazságtűrő növény mert a gyökerei jó tárolják a vizet. Az ásványvízzel való öntözés helyett a locsoló kannába 2-3 napot állt vizet ajánlom, mely lágy víz és a bonsai fák öntözéséhez kifejezetten ajánlott. A talaj ásványi anyag tartalmát növelni pedig kötöttebb talaj hozzáadásával, és tápoldatozással lehet. A tüneteket leírva a fácskát napos, és száraz helyre tegyük a huzattól óvjuk, és akkor öntözzük, amikor a talaja tapintásra száraz. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Naturella! A lótrágya nagyon jó, sok tápanyagot tartalmaz. A sok nitrogén miatt valószínű, hogy a levelek nagyra nőnek. Valóban mellé javaslom, hogy egy magasabb foszfor tartalmú műtrágyát szórjon ki. A gyepszőnyeg telepítésekor használt starter műtrágya tökéletesen megfelel, mert ezeknek általában 60 %-a foszfor.