1696. Mit tegyünk, ha nem csak füvet szeretnénk talajtakarónak a kertünkbe?
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
A darázsfészek sokunk számára "nagyi sütije". Most az eredeti receptet mutatjuk meg, de a darázsfészek tölteléke lehet kakaó, dió, fahéj, vagy mák is, kinek-kinek kedve és ízlése szerint. Nagyon finom, egy dologra kell csak ügyelni az elkészítésénél: ne süssük túl, mert akkor finom ha puha marad.
A legtöbb kertben ilyenkor már túl vannak az első fűnyíráson. Egyre többet tartózkodunk a szabadban, kezdődik a gyep folyamatos igénybevételének időszaka. Azt minden kerttulajdonos tudja, hogy az elkövetkező hónapokban a fűnyírás lesz az elsődleges kerti program. A nyár közeledtével pedig az öntözőberendezést is be kell üzemelni. Az azonban már nem olyan nyilvánvaló, hogy a szép és ellenálló gyepnek tápanyagra is szüksége van.
Ilyenkor tavasszal "beindulnak" a kertünk növényei. Meg kell metszeni a bokrainkat, gyümölcsfáinkat, virágainkat. De hogyan csináljuk, hogy a kertünk díszei maradjanak egész őszig?
Csúnyák, böknek, és némelyik virágkelyhe döglött patkányt is rejthet. Mutatjuk a Föld szerintünk legrondább, legbüdösebb, és legfurcsább virágait!
Tisztelt Kertbarát! Az agyagos kötött talajt (ásványi anyagokban gazdag, biológiai életben szegényebb) komposzttal, gilisztahumussza, és érett 2-3 éves istálótrágyával (marha, ló) lehet feljavítani, és a talaj biológiai életét javítani. A kötöttségét illetően pedig vályogos (ez a legjobb talajszerkezet), vagy homkos talaj hozzá keverni. A műtrágyát csak a szervestrágya kiegészítéséhez használjuk gyorsítva a biológiai humuszosodoási folyamatokat. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A levelekn található foltok és a sárgulás a muskátli xantomonászos betegsége. a levélen általában a levélszéltől kiinduló kör alakú vízzel átitatott foltokat láthatunk, amelyek néhány nap alatt 3-5 mm átmérőjűek lesznek. Közepük megbarnul vagy barnásfekete lesz, szegélyük sárga. A foltok összefolynak és a levél hamarosan elszárad. Esetenként a foltosság az érközökben halad előrer és a leveleken érközi sárgulás és nekrózis következik be. Védekezni a Rézoxiklorid 50WP-vel való permetezéssel lehet. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Mónika! A gyapjas pajzstetűkön egy viasz szerű réteg van, amiről lepereg a rovarító szer, ez a probléma felszívódó szerrel oldható meg. A legjobb a BI58, de ez 1. kategóriás, nem szabad forgalmú szer. A forgalomban a: Chess 50 WG nevű szer kapható, ez elég jó hatásfokú.
Kedves József! Igen, ez agy nehéz kérdés! Az olajfa esetében a talajt kell 0-5 C között tartani télen, ezt akár a terrarisztikában elterjedt talajfűtővel meg lehet oldani!
Kedves Aranka! Először is elnézést a csúszásért! Nagyon tavasz van! :) Igen ez valamilyen hybrid fajta (bár a tulipán alapból hibrid: Tulipa X hybrida a latin neve is) szerintem rojtos szélű, vagy esetleg papagáj virágú tulipán lesz. Ezek alacsony fajták.