1696. Mit tegyünk, ha nem csak füvet szeretnénk talajtakarónak a kertünkbe?
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
A darázsfészek sokunk számára "nagyi sütije". Most az eredeti receptet mutatjuk meg, de a darázsfészek tölteléke lehet kakaó, dió, fahéj, vagy mák is, kinek-kinek kedve és ízlése szerint. Nagyon finom, egy dologra kell csak ügyelni az elkészítésénél: ne süssük túl, mert akkor finom ha puha marad.
A legtöbb kertben ilyenkor már túl vannak az első fűnyíráson. Egyre többet tartózkodunk a szabadban, kezdődik a gyep folyamatos igénybevételének időszaka. Azt minden kerttulajdonos tudja, hogy az elkövetkező hónapokban a fűnyírás lesz az elsődleges kerti program. A nyár közeledtével pedig az öntözőberendezést is be kell üzemelni. Az azonban már nem olyan nyilvánvaló, hogy a szép és ellenálló gyepnek tápanyagra is szüksége van.
Ilyenkor tavasszal "beindulnak" a kertünk növényei. Meg kell metszeni a bokrainkat, gyümölcsfáinkat, virágainkat. De hogyan csináljuk, hogy a kertünk díszei maradjanak egész őszig?
Csúnyák, böknek, és némelyik virágkelyhe döglött patkányt is rejthet. Mutatjuk a Föld szerintünk legrondább, legbüdösebb, és legfurcsább virágait!
Üdvözlöm! A VII. Edward szereti a tűző napot és a talajra nem igazán érzékeny, de javaslom, hogy jól trágyázott jó vízgazdálkodású talajba ültesse ha van rá mód. A szikfa a talajra abszolút nem érzékeny, sőt! A sós, szikes (ahogy neve is jelzi) homokos talajon is jól érzi magát és szintén bírja a tűző napot!
Üdvözlöm A száradásnak sok oka lehet, kórozók, vagy kártevők, esetleg tartási hibákból eredendően is pusztulhat. Ezt így látatlanban megmondani, lehetetlen. A hajtásokkal semmit nem kell tenni, gondozza, hogy erősödjenek!
Kedves Gabriella! A palackkerthez a kavics helyett nyugodtan használhatja az agyaggranulátumot, mivel az a vízfelesleget szépen fel tudja szívni, tárolni és apránként leadni, ezáltal párás környezetet biztosít. A kókuszrost a tőzeggel azonos módon használható, tápértéke nincs ezért fontos, hogy jó termőtalaj/virágföld kerüljön az ültetőközegbe. Az A típusú virágföldhöz 1/3-ad semleges kémhatású virágföldet érdemes keverni, hogy ne legyen túl savanyú a talaj, ez használható a moháknál is. Üdvözlettel, Stipa Kertészet
Kedves József! Igazából bármelyik fajta alkalmas erre. Nem speciálisak, ez nevelés kérdése: olyan csemetét kell választani, ami kb 50-60 cm magasan ágazik el. Az ültetést követően a nem oldalra növő ágakat azonnal vágják le. A kordonra rá kell kötözni az ágakat, -tavasszal a legjobb, mert ilyenkor puha, hajlékonyak az ágak- és mindig a tám-rendszerhez igazodó ágakat hagyja csak meg, az oldalra növőket vágja le. A red williams körték gyakorlatilag a piros vilmos körték. Nagy különbség nincsen, a termőképességükben van némi eltérés és színben. a vilmostól azért elmarad a termőképességük. A tám-rendszert kell először megcsinálni, aztán egyből mehetnek a növények is. Az acélhuzal megfelelő, igen. Bár jobb ha esetleg műanyaggal be van vonva.
A kivi beültetés utáni metszése A kivi fiatal ágait beültetés után, tavasszal vagy ősszel vágja vissza kb. 40 cm-es hosszúságig. A fiatal hajtások képzik a növény bázisát. Ezeknek az ágaknak az oldalhajtásain képzõdnek később a gyümölcsök. Gondoskodjon tehát arról, hogy az oldalhajtások között kb. 50 cm-es hely szabadon maradjon, így a gyümölcsöknek elegendő helyük marad a növekedésre. Az oldalhajtások nagy részét lemetszheti. A kivi téli metszése A téli gondozás során vágja vissza 5-6 szemig azokat az oldalhajtásokat, amelyek már oldalágakká fejlődtek. Ezek a szemek tavasszal ki fognak hajtani, és ezeken képzõdnek majd a levelek, a virágok és a termések is. Javasoljuk továbbá, hogy a kivi közepétől kifelé haladva az idős főágakat vágja le, amint a növény gyümölcsöt kezd hozni. Néhány évente új főágak képzõdnek, de a metszéssel a cserje fiatal marad. Az idõsebb főágak eltávolításához a tél a legmegfelelõbb időszak. A kivi májusi metszése A kivi ágait májusban a hatodik levélig vágja vissza, így a növény a növekedési fázisban mindenütt új hajtásokat hoz majd. A kivi gyorsan fejlődő növény, amely új hajtásait újra meg újra a levelek hónaljából hozza. A nem kívánt hajtásokat mindig metssze le, így a növény az energiáját a kívánt ágakra és hajtásokra, valamint nem utolsósorban a gyümölcseire tudja fordítani! Szabad-e metszeni nyár végén, ősszel a fügét, kivit, datolyszilvát? Hogyan termesszünk kopasz kivit? Magyar földbe magyar kivit? Igen, termesszünk kivit!