1696. Mit tegyünk, ha nem csak füvet szeretnénk talajtakarónak a kertünkbe?
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
A darázsfészek sokunk számára "nagyi sütije". Most az eredeti receptet mutatjuk meg, de a darázsfészek tölteléke lehet kakaó, dió, fahéj, vagy mák is, kinek-kinek kedve és ízlése szerint. Nagyon finom, egy dologra kell csak ügyelni az elkészítésénél: ne süssük túl, mert akkor finom ha puha marad.
A legtöbb kertben ilyenkor már túl vannak az első fűnyíráson. Egyre többet tartózkodunk a szabadban, kezdődik a gyep folyamatos igénybevételének időszaka. Azt minden kerttulajdonos tudja, hogy az elkövetkező hónapokban a fűnyírás lesz az elsődleges kerti program. A nyár közeledtével pedig az öntözőberendezést is be kell üzemelni. Az azonban már nem olyan nyilvánvaló, hogy a szép és ellenálló gyepnek tápanyagra is szüksége van.
Ilyenkor tavasszal "beindulnak" a kertünk növényei. Meg kell metszeni a bokrainkat, gyümölcsfáinkat, virágainkat. De hogyan csináljuk, hogy a kertünk díszei maradjanak egész őszig?
Csúnyák, böknek, és némelyik virágkelyhe döglött patkányt is rejthet. Mutatjuk a Föld szerintünk legrondább, legbüdösebb, és legfurcsább virágait!
A növénye egy szép kort megélt tarka vagy vékony levelű dracéna, amire tényleg ráfér egy kis megfiatalítás. A legtöbb dracéna faj légbujtással szaporítható. A szaporítás lépéseit az alábbi cikkben részletesen leírtuk: Légbujtás lépésről-lépésre
Ilyenkor már nem szabad kint tartani ezt az alapvetően forróságot kedvelő növényfajt. A hideg párás, ködös idő miatt valamilyen gomba jelent meg a leveleken. Érdemes valamilyen réztartalmú szerrel lefújni mielőtt betelelteti. Dézsás növények teleltetése - melyiket mikor vigyük védett helyre?
Tisztelt Érdeklődő! Cserebogár ellen VAN vegyszeres védekezésre lehetőség ültetés pillanatában. A talajgödör kiásáskor érdemes fertőtlenítőt szórni, de az addig tudja hatását kifejteni míg nagyjából a növény megered. Én pajor ellen vegyszeres kezelésként régebben a talajban gázosodó Force G granulátumot szoktam szórni. Ma már nem ezt használom, inkább a biológiai szereket részesítem előnyben, mert ezeket bármikor a vegetációs időszakban tudom használni védekezésként. Cserebogár lárva mindig lesz, csak az kérdés, hogy mennyi. Javasolom a saját forgalmazású termék megismerését. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony Pajor, a láthatatlan kerti munkás NEMASTAR – új biológiai rovarölő szer a lótücsök, a mocskospajor és a lószúnyog lárvák ellen Májusi cserebogarak
Ez egy Aloe faj, ha minden igaz Aloe paradisicum. Tartása megegyezik az Aloe veraval. Aloe vera gondozása
Üdvözlöm! Télen a kevesebb napfény miatt hűvösebb klímát kívánna. A legjobb volna számára egy 16-18 fokos, fényes helyiség. Az öntözéssel nincs gond, télen nagyon kevés vizet kell adni neki. Március elején ültesse át, a gyökereiről valamelyest szedje le a földet, eggyel nagyobb cserép jó is volna neki új lakhelynek. Tavasztól emelje az öntözések gyakoriságát, és adjon 2-3 hetente kevés nitrogén műtrágyát a növények. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs Yucca: az univerzális szobadísz