1696. Mit tegyünk, ha nem csak füvet szeretnénk talajtakarónak a kertünkbe?
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
Nem mindenki szeretne az egész kertjében füvesíteni. Nekik kiváló megoldás lehet más talajtakaró növények ültetése. Lássuk, hová, milyen növény a legideálisabb!
A darázsfészek sokunk számára "nagyi sütije". Most az eredeti receptet mutatjuk meg, de a darázsfészek tölteléke lehet kakaó, dió, fahéj, vagy mák is, kinek-kinek kedve és ízlése szerint. Nagyon finom, egy dologra kell csak ügyelni az elkészítésénél: ne süssük túl, mert akkor finom ha puha marad.
A legtöbb kertben ilyenkor már túl vannak az első fűnyíráson. Egyre többet tartózkodunk a szabadban, kezdődik a gyep folyamatos igénybevételének időszaka. Azt minden kerttulajdonos tudja, hogy az elkövetkező hónapokban a fűnyírás lesz az elsődleges kerti program. A nyár közeledtével pedig az öntözőberendezést is be kell üzemelni. Az azonban már nem olyan nyilvánvaló, hogy a szép és ellenálló gyepnek tápanyagra is szüksége van.
Ilyenkor tavasszal "beindulnak" a kertünk növényei. Meg kell metszeni a bokrainkat, gyümölcsfáinkat, virágainkat. De hogyan csináljuk, hogy a kertünk díszei maradjanak egész őszig?
Csúnyák, böknek, és némelyik virágkelyhe döglött patkányt is rejthet. Mutatjuk a Föld szerintünk legrondább, legbüdösebb, és legfurcsább virágait!
A Zamioculcas fényes, mutatós levelei, csekély vízigénye és betegségekkel szembeni ellenálló képessége miatt kedvelt szobanövény, elsősorban levéldísznövény, de a kifejlett növény megfelelő körülmények között virágozhat is. Kontyvirágokhoz hasonló virágzata fejlődik, amely a mellékelt képen is látható.
A golgotavirág nyáron valóban szeret a szabadban, de télre fagymentes, de hűvös és világos szobába, vagy pincébe kell elhelyeznünk. Mérsékelten öntözzük viszont gyakran szellőztessünk.
A legtöbb meggyfán elszaporodott már a meggy blumeriellás betegségét okozó gomba, amley ellen nem csak permetezéssel, ha nem a lehullott levél elégetésével vagy talajba forgatásával is védekezhetünk, majd tavasszal lombfakadástól 2-3 hetente le kell permeteznünk 1-2 alkalommal a fát.
Biztos megoldásnak csak egy macskát tudok ajánlani, aki valóban elűzi a verebeket a kertből. Bár lehet kapni ultrahangos madárrisztót, nem tudom, az hatásos-e ellenük.
Az almafa ventúriás varasodása okoz barna foltokat mind a levélen, mind a termésen. Bár a levelek ettől még nem hullanak le a fáról, de az ősz közeledtével ez természetes állapot. A beteg leveleket legjobb ha elégetjük, majd lombfakadástól kezdve gombaölő szerekkel permeteznünk kell a fát.