1706. Hogyan védekezzünk az almafalisztharmat ellen?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
A ventúriás varasodás (Venturia inaequalis) élősködő a leveleket, virágokat és terméseket és a sarjhajtásokat egyaránt megtámadja. A levéllemezek mindkét oldalán koromszerű, különböző nagyságú foltok képződnek a virágokon, és a terméseken is. Az erősen fertőzött virágok és kis termések lepotyognak. A nagyobb terméseken különböző alakú és nagyságú szürkésfekete foltok találhatók, a termések torzulnak és megrepedeznek.
Az énekes madarak a legszorgosabbak a rovarkártevők biológiai szabályozásában. Énekesmadaraink közismert fajait, a nagy hollóktól kezdve a kisebb cinegéken át egészen a kicsi ökörszemig a legtöbb ember jól ismeri. Lássuk, mit tesznek kertünk növényeinek egészségéért!
A kínai boróka (Juniperus chinensis, syn. J. xpfitzeriana) hibrid eredetű fekvőboróka, a kínai és a nehézszagú boróka természetes kereszteződéséből származik. 2 méterig növő, szélesen elterülő cserje.
A Tiszafa 10-15 méter magas, tövétől tágas, szabálytalan koronájú fa vagy bokor. A fő dísze sötétzöld színű, örökzöld lombja. Piros termése a nyár második felében díszít.
A kemény fagyok beállta előtt kell ültetni a fokhagymát. A jól kifejlett anyahagymákat gerezdekre kell szedni és azokat 4-5 cm mélyen a gondosan előkészített talajba 25 cm sor- és 12-15 cm tőtávolságban elduggatni. Ugyancsak most (ősszel) van az ideje a tavaszi zöldhagymának való dughagyma elültetésének is. Erre a célra a nagyobb dughagymák alkalmasabbak, mert ezek több tartalék tápanyagot halmoztak fel, tavasszal gyorsabban és erélyesebben fejlődnek, hosszabb, fehér, fogyasztásra alkalmas szárrészt alakítanak ki. Fokhagyma nyersen a leghatásosabb gyógyszer Ősszel vethető zöldségek Mit mikor vessünk/ültessünk a veteményeskertbe?
A Polgári Törvénykönyv szomszédjogi rendelkezései kérdésére egyértelmű választ adnak. A tulajdonos a földjére áthajló ágakról lehullott gyümölcsöket megtarthatja, ha azokat a fa tulajdonosa fel nem szedi; az áthajló ágak és átnyúló gyökerek levágására pedig nem jogosult, kivéve ha azok a föld rendes használatában gátolják, és a fa tulajdonosa azokat felhívás ellenére sem távolítja el. A közterületre áthajló ágakról lehulló gyümölcsöket - ha azokat a fa tulajdonosa fel nem szedi - bárki felszedheti.
Az ingatlan-nyilvántartás adatai nyilvánosak, így bárki betekinthet a tulajdoni lapok tartalmába. Célszerű egy helyszínrajzot kiváltani a Földhivatalban a területről, majd az ott szereplő helyrajzi számok alapján be lehet tekinteni az egyes tulajdoni lapokba. Azokból megállapítható az ingatlanok tulajdoni helyzete, a tulajdonosok neve és címe.
A majomfának (Crassula argentea) valóban nagyon helyes virágai vannak, amiket a mi éghajlatunkon csak idős korában hoz. (Gondolom az Ön ideősebb példánya már alkalmas lenne rá.) A virágzásának feltétele - a kaktuszokhoz hasonlóan - a megfelelő teleltetés. Világos, de hűvös helyen, minimális öntözés mellett kell tartani a téli hónapokban, míg nyáron a szabadban, déli, meleg, napsütéses oldalon.
Elvileg nem is árt a kutyának, ezért elegendő biztonság, ha a permetezés után egy napig nem engedjük a kutyát, hogy rágcsálja a növényeket.