1706. Hogyan védekezzünk az almafalisztharmat ellen?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
A ventúriás varasodás (Venturia inaequalis) élősködő a leveleket, virágokat és terméseket és a sarjhajtásokat egyaránt megtámadja. A levéllemezek mindkét oldalán koromszerű, különböző nagyságú foltok képződnek a virágokon, és a terméseken is. Az erősen fertőzött virágok és kis termések lepotyognak. A nagyobb terméseken különböző alakú és nagyságú szürkésfekete foltok találhatók, a termések torzulnak és megrepedeznek.
Az énekes madarak a legszorgosabbak a rovarkártevők biológiai szabályozásában. Énekesmadaraink közismert fajait, a nagy hollóktól kezdve a kisebb cinegéken át egészen a kicsi ökörszemig a legtöbb ember jól ismeri. Lássuk, mit tesznek kertünk növényeinek egészségéért!
A kínai boróka (Juniperus chinensis, syn. J. xpfitzeriana) hibrid eredetű fekvőboróka, a kínai és a nehézszagú boróka természetes kereszteződéséből származik. 2 méterig növő, szélesen elterülő cserje.
A Tiszafa 10-15 méter magas, tövétől tágas, szabálytalan koronájú fa vagy bokor. A fő dísze sötétzöld színű, örökzöld lombja. Piros termése a nyár második felében díszít.
Kedves H.Adél! A képen egy futó filodendron (Philodendron scandens) látható. A magas páratartalmat igényli, szereti ha permetezik lágyvízzel. Kicsi a fényigénye, hőigénye közepes (25 C). Hazája: Dél-Amerika
Kedves Horváth Margit! A növények nagyon jól fejlődnek, sóderos, homokos talajon! A tápanyag-utánpótlásról kell gondoskodni, mert a jó vízelvezetésű talaj mellett kell még tápanyag is. Az a baj, hogy az Osteospermum -félék között, van fagyérzékeny, van örökzöld és van télálló is! A lagtöbb faj azonban fagyérzékeny. Javaslom, hogy most szedje ki cserépbe és úgy teleltesse át tavaszig, majd az állandó helyére ültesse el. A teleltetését egyébként takarással lehet megoldani, de a fagykárnak ki van téve így is.
Kedves hömpölygő! Az a baj, hogy a napos rész "fakította" ki! Félárnyékos helyre kell ültetni. Saját tapasztalatom is volt japán juharral. Félárnyék és kissé napos helyre ültesse át! Nem kell takarni, fagytürő növény!
A kála nyáron kedveli a meleg kissé napos kerteket, kitehetjük a szabadba-kertbe vagy erkélyre is a cserepét, de télen a 10 fok az ideális számára. A téli meleg fűtött szobában a növény elszárad, ezért ilyenkor állítsuk a cserepét egy kavicsos tálcára, és permetezzük a levelét. Ne ijedjünk meg, ha a nyár végén a levelek elszáradnak, ez természetes folyamat ilyenkor pihen a növény. Tavasszal, a májusi fagyok után kell kiültetni a virágoskertbe és ősszel a fagyok előtt bevinni. A sarjakat le kell vágni, csak a főtörzset meghagyni. Szereti a napfényt, hetente 2 x kell öntözni.
Kedves mazda6! A képen egy gyompálma látható (Chamaedorea elegans). Eredeti hazája Mexikó. A hegyi, nedves klímát szereti, ezért ne hagyja kiszáradni. Aránylag igénytelen növény, de a vízre és a közvetlen napfényre érzékeny. A félárnyékos, világos helyeket szereti. Nagyon lassan nő, ezért átültetni csak akkor kell, ha kinőtte a cserepet. A takácsatkák szeretik, de ezt a megfelelő szerrel (pl.: Flumite 200) ki lehet őket írtani.