1706. Hogyan védekezzünk az almafalisztharmat ellen?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
A ventúriás varasodás (Venturia inaequalis) élősködő a leveleket, virágokat és terméseket és a sarjhajtásokat egyaránt megtámadja. A levéllemezek mindkét oldalán koromszerű, különböző nagyságú foltok képződnek a virágokon, és a terméseken is. Az erősen fertőzött virágok és kis termések lepotyognak. A nagyobb terméseken különböző alakú és nagyságú szürkésfekete foltok találhatók, a termések torzulnak és megrepedeznek.
Az énekes madarak a legszorgosabbak a rovarkártevők biológiai szabályozásában. Énekesmadaraink közismert fajait, a nagy hollóktól kezdve a kisebb cinegéken át egészen a kicsi ökörszemig a legtöbb ember jól ismeri. Lássuk, mit tesznek kertünk növényeinek egészségéért!
A kínai boróka (Juniperus chinensis, syn. J. xpfitzeriana) hibrid eredetű fekvőboróka, a kínai és a nehézszagú boróka természetes kereszteződéséből származik. 2 méterig növő, szélesen elterülő cserje.
A Tiszafa 10-15 méter magas, tövétől tágas, szabálytalan koronájú fa vagy bokor. A fő dísze sötétzöld színű, örökzöld lombja. Piros termése a nyár második felében díszít.
Üdvözlöm! Szerintem nem kell egy hetet várni. A lakásban a levágott virág, a hirtelen melegben egészen biztos, hogy néhány nap alatt kinyílik! Halottak napja - Sok a krizantém a piacokon, jelentős áremelkedés nem várható Krizantém, az ősz kedvenc virága
Az eper őszi takarása fontos.Az eperültetvény felkészítése a hideg télre nem az őszi hónapokban kell, hogy kezdődjön, hanem a telepítésnél. Az eperágyások legyenek széltől védett, gyümölcsfákkal, bokrokkal körülvett területen. Ha nincs ilyen hely a kertben, akkor az eperágyások köré ültethetünk ribizli- és egresbokrokat. A megfelelően trágyázott és fellazított talajban a növények sokkal egészségesebben tudnak fejlődni, így ellenállóbbak is lesznek a környezeti tényezőkkel szemben. A takarás hóolvadás után még rajta maradhat a növényeken, egészen addig, amíg ezek növekedése újra beindul. Vermelés Azokat a kiszedett növényeket, amelyeket csak később palántálunk állandó helyükre, ideiglenesen a földbe kell ültetni, vagyis vermelni, hogy ne száradjon ki a töve. A palántákat zárt helyen vagy szabadban lehet elvermelni. Zárt hely lehet a pince vagy üvegház, illetve fóliaház. Fontos, hogy fagymentes legyen a helyiség. A vermeléskor arra kell ügyelni, hogy a föld szorosan tapadjon a növény lefelé álló gyökerei közé. A rövid ideig tartó vermelésben a növények lehetnek ferde helyzetben is, megdöntve is. Hosszabb időre csak függőleges, természetes helyzetben vermelhetünk. De a ládákban tárolt palánták fagymentes helyen tárolva is túlélik a telet. Ültetési idő Március - Május Tápkockás eper palánták: Március - Június, Augusztus - Szeptember Tenyészterület A tőtáv 20 - 35 cm. A sortáv 60 - 90 cm. Ültetés Ültetési mélység frigó palántánál: Különösen fontos a helyes ültetési mélység. A gyökértörzs a föld síkjával azonos magasságban legyen. Semmi esetre sem maradhat ültetés után gyökér a föld felett. Palántázás után azonnal alaposan be kell öntözni.
Tisztelt hömpölygő! A zsályákra jellemző, hogy szétomolva nőnek a földön, amikor már néhány évesek és fás a száruk. Tavasszal vágja vissza őket, amikor el kezdenek hajtani.
Kedves Ági! Elég nehéz hozzájutni, de elvétve lehet kapni. A www.tulipan.hu-n lehet rendelni, de jelenleg elfogyott. Szerintem nagyobb kertészetekben érdemes nézelődni, ha most nem sikerül, akkor tavasszal, cserepeset szerintem tud venni.
Tiszteletem! Az első képen egy vizipálma van (Cyperus alternifolius), a másodikon pedig egy kávécserje látható (Coffea arabica).