1706. Hogyan védekezzünk az almafalisztharmat ellen?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
A ventúriás varasodás (Venturia inaequalis) élősködő a leveleket, virágokat és terméseket és a sarjhajtásokat egyaránt megtámadja. A levéllemezek mindkét oldalán koromszerű, különböző nagyságú foltok képződnek a virágokon, és a terméseken is. Az erősen fertőzött virágok és kis termések lepotyognak. A nagyobb terméseken különböző alakú és nagyságú szürkésfekete foltok találhatók, a termések torzulnak és megrepedeznek.
Az énekes madarak a legszorgosabbak a rovarkártevők biológiai szabályozásában. Énekesmadaraink közismert fajait, a nagy hollóktól kezdve a kisebb cinegéken át egészen a kicsi ökörszemig a legtöbb ember jól ismeri. Lássuk, mit tesznek kertünk növényeinek egészségéért!
A kínai boróka (Juniperus chinensis, syn. J. xpfitzeriana) hibrid eredetű fekvőboróka, a kínai és a nehézszagú boróka természetes kereszteződéséből származik. 2 méterig növő, szélesen elterülő cserje.
A Tiszafa 10-15 méter magas, tövétől tágas, szabálytalan koronájú fa vagy bokor. A fő dísze sötétzöld színű, örökzöld lombja. Piros termése a nyár második felében díszít.
Kedves József! Javasoljuk, hogy minden tavasszal ássa körbe a tövet oly módon, hogy a sarjhajtásokat le tudja választani. Ha a gondos kiszedés után nem marad a talajban gyökérdarab, akkor a feltörő hajtások csak a tőnél fognak jelentkezni. Ezekért pedig kárpótol a virágzáskor nyújtott rendkívüli látvány... Kellemes kertészkedést kíván: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Sándor! A kép alapján egy csodagumóra tippelek (Sauromatum), de számtalan elnevezése van: Kígyópálma, gumipálma, esernyőpálma, csodagumó, óriáskonytvirág. Nagyon hasonlít az Amorphophallus-ra. Azért nehéz a határozás, mert több mint 160 fajuk van, amik nagyban hasonlítanak egymásra, de a gondozásuk megegyezik. Tessék: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/amorphophallus-csodagumo-kontyvirag/1558/
Kedves Emese! A képen zöld lombszöcske van. Ezek fiatalon növényevők, de fejlettebb korukban már hasznos ragadozók. A zöld repülőszöcske hasonló hozzá és az növényevő (nem az lesz a bűnös?). Ezek ellen, amennyiben tényleg nagyon elszaporodtak, és valóban ők okozzák a kárt, valamilyen kontakt szerrel lehet védekezni. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! A képen, igen egy déli gesztenye (Castanospermum austrais) látható. Az ápolása Fényigény: napos, világos helyet szeret, nyáron a tűző napot nem bírja! Hőmérséklet: tökéletesen megfelel hazánk hőmérséklete, viszont fagyérzékeny és legalább 17-20 °C legyen télen! Öntözés: Közepes vízigényű növény, télen viszont kéthetente elég ha megöntözzük.
Tisztelt Tordasi József! A molylepke hernyója okoz kárt, mindent megesznek. Sok fajuk van, ami kártevő, és ezért pontosan nem is tudom most azonosítani, viszont megölésükre a Karate, Mopilan, Dimilin, Runnert tudom ajánlani. Permetezze le az összes növényt, és ismételje meg hetente, összesen háromszor!