1706. Hogyan védekezzünk az almafalisztharmat ellen?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
A ventúriás varasodás (Venturia inaequalis) élősködő a leveleket, virágokat és terméseket és a sarjhajtásokat egyaránt megtámadja. A levéllemezek mindkét oldalán koromszerű, különböző nagyságú foltok képződnek a virágokon, és a terméseken is. Az erősen fertőzött virágok és kis termések lepotyognak. A nagyobb terméseken különböző alakú és nagyságú szürkésfekete foltok találhatók, a termések torzulnak és megrepedeznek.
Az énekes madarak a legszorgosabbak a rovarkártevők biológiai szabályozásában. Énekesmadaraink közismert fajait, a nagy hollóktól kezdve a kisebb cinegéken át egészen a kicsi ökörszemig a legtöbb ember jól ismeri. Lássuk, mit tesznek kertünk növényeinek egészségéért!
A kínai boróka (Juniperus chinensis, syn. J. xpfitzeriana) hibrid eredetű fekvőboróka, a kínai és a nehézszagú boróka természetes kereszteződéséből származik. 2 méterig növő, szélesen elterülő cserje.
A Tiszafa 10-15 méter magas, tövétől tágas, szabálytalan koronájú fa vagy bokor. A fő dísze sötétzöld színű, örökzöld lombja. Piros termése a nyár második felében díszít.
Tisztelt Szaák Tibor! A letörölhető, fekete bevonat a képek alapján korompenésznek tűnik. Ha letörli, alatta a levél milyen állapotú? Talált esetleg valamilyen más elváltozást a növényen, gondolok itt gubacsszerű képződményre a leveleken? A levélszélszáradás milyen mértékű, az alsó vagy felső leveleken következett be? Van a babér közelében olyan növény, melyről a mézharmat+korompenész (leggyakrabban levéltetvek termelik) rákerülhetett, rácsöpöghetett a növényre? A levelek fonákán észlelt állatokat, esetleg gombaképleteket? Köszönettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Tavasszal nyugodtan szellőztesse át a gyepet és utána is ha szükséges, vesse felül! A rendszeres nyírástól is hamar sűrűsödik, de ahol szükséges vesse felül. A művelethez nekem a Presto fűmag vált be legjobban! Nagyobb áruházakban és kertészeti boltokban lehet kapni. A gyomstoppot a talajlazítás után végezze el, kb 2 héttel. A talajlazító és szellőzető között szerintem nincsen különbség! Késes és acél söprűs változata ismert. Ha csomós a fű, akkor a késessel menjen át, ha nem, akkor a keféssel, ez mindent kiszed! Borzasztóan fog kinézni utána, de ez a természetes. A szellőzetés után én valamilyen műtrágyával is megszórnám! Milyen a jó gyepszellőztető gép? Gyepszellőztetés, gyeptrágyázás tavasszal Nem mindegy, hogy milyen fűmagkeveréket választunk!
Mivel az örökzöldek télen is párologtatnak, ajánlatos a talaj víztartalmának pótlásáról ilyenkor is gondoskodni. Fagymentes napokon, ha a talaj is felengedett, öntözze meg a növényeket. A Smarag tuja nem fagyérzékeny, de a babérmeggy érzékeny lehet (nem biztos!), főleg akkor, ha edényben van, és a gyökere is teljesen átfagy. Érdemes a terasz védett - esetleg árnyékos - sarkába tenni, cserepét burkolni, és talaját folyamatosan nedvesen tartani. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő Kapcsolódó cikk: A kerti örökzöldek igénylik a téli öntözést. De hogyan?
Kedves kérdező! A sétarózsa elnevezés nem ismerős, igen valószínű, hogy nem ez a rendes magyar neve. Hogy mégis segíthessünk, kérem csatoljon néhány képet (1-3) a növényről, ez alpján remélhetőleg sikerül beazonosítani.
A neve: Heliopsis Helianthoides var. scabra.