1706. Hogyan védekezzünk az almafalisztharmat ellen?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
A ventúriás varasodás (Venturia inaequalis) élősködő a leveleket, virágokat és terméseket és a sarjhajtásokat egyaránt megtámadja. A levéllemezek mindkét oldalán koromszerű, különböző nagyságú foltok képződnek a virágokon, és a terméseken is. Az erősen fertőzött virágok és kis termések lepotyognak. A nagyobb terméseken különböző alakú és nagyságú szürkésfekete foltok találhatók, a termések torzulnak és megrepedeznek.
Az énekes madarak a legszorgosabbak a rovarkártevők biológiai szabályozásában. Énekesmadaraink közismert fajait, a nagy hollóktól kezdve a kisebb cinegéken át egészen a kicsi ökörszemig a legtöbb ember jól ismeri. Lássuk, mit tesznek kertünk növényeinek egészségéért!
A kínai boróka (Juniperus chinensis, syn. J. xpfitzeriana) hibrid eredetű fekvőboróka, a kínai és a nehézszagú boróka természetes kereszteződéséből származik. 2 méterig növő, szélesen elterülő cserje.
A Tiszafa 10-15 méter magas, tövétől tágas, szabálytalan koronájú fa vagy bokor. A fő dísze sötétzöld színű, örökzöld lombja. Piros termése a nyár második felében díszít.
A vadgesztenyefák kondíciója egy gomba és egy aknázó moly hatására romlott le nagyon. Ha jól tudom a Szilágyi Erzsébet fasorát is ezen kártevők ellen próbálták kezelni. Sajnos diónál ilyen módszer magam sem ismerek. <p> Bővebben olvashat a dióról alábbi cikkeinkben:
Ha a citromfa felkopaszodik, bátran vissza lehet metszeni. Általában arra érdemes törekedni, hogy tetszetős gömbkoronát alakítsunk ki. Fontos, hogy a visszametszés alkalmával hagyjunk élő rügyeket a fácskán. Ha választhatunk, akkor az idősebb ágrészt távolítsuk el. Tavasszal akár az összes leveles hajtást is visszavághatjuk: a fácska újra ki fog hajtani.
A fenyőfák alatt is jól fejlődik az alpesi erika (Erica carnea) vagy az árnyéki gyeppótló borostyán (Hedera helix), illetve a kis télizöld meténg (Vinca minor).
Kérdése valóban meglepett. Lótücsköt nemigazán szokás háziállatként tartani, ugyanis amerre ´jár´, nem hagy ép növényt maga után. <p> Katasztrófát azért talán nem okozott kertjének, próbálja meg kicsabdázni őt. Egy öblös üveget helyezzen a talajfelszín alá, s figyelje mikor esik bele.<p>Ciripelni egyébként csak a hím pédány szokott hogy magához csalogasson egy nöstényt. <p>Ha jól tudom a harcsák igazán kedvelik! Próbálja meg inkább csalinak használni!
Az Ön által leírt állatot aranyos rózsabogárnak hívják. Az imágók károsításával szemben a májusi cserebogár ellen használt szerekkel védekezhet pl. Decis, Karate, Fendona. Lehetőleg naplemente után permetezzen, mert ezek a szerek a méhekre is veszélyesek.