1706. Hogyan védekezzünk az almafalisztharmat ellen?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
A ventúriás varasodás (Venturia inaequalis) élősködő a leveleket, virágokat és terméseket és a sarjhajtásokat egyaránt megtámadja. A levéllemezek mindkét oldalán koromszerű, különböző nagyságú foltok képződnek a virágokon, és a terméseken is. Az erősen fertőzött virágok és kis termések lepotyognak. A nagyobb terméseken különböző alakú és nagyságú szürkésfekete foltok találhatók, a termések torzulnak és megrepedeznek.
Az énekes madarak a legszorgosabbak a rovarkártevők biológiai szabályozásában. Énekesmadaraink közismert fajait, a nagy hollóktól kezdve a kisebb cinegéken át egészen a kicsi ökörszemig a legtöbb ember jól ismeri. Lássuk, mit tesznek kertünk növényeinek egészségéért!
A kínai boróka (Juniperus chinensis, syn. J. xpfitzeriana) hibrid eredetű fekvőboróka, a kínai és a nehézszagú boróka természetes kereszteződéséből származik. 2 méterig növő, szélesen elterülő cserje.
A Tiszafa 10-15 méter magas, tövétől tágas, szabálytalan koronájú fa vagy bokor. A fő dísze sötétzöld színű, örökzöld lombja. Piros termése a nyár második felében díszít.
Tisztelt Kertbarát! A Hibiscus rosa sinensis (kínai hibiszkusz) viszonylag könnyen tartható növény szépen és ismételten virágzik ha a neki megfelelő félárnyékos helyen van tartva. Azonban a huzatra nagyon érzékeny és a tűző napra. Ezért a szellőztetésre virágzáskor oda kell figyelni, mert könnyen lehullajtja a bimbóit, virágait. A bimbóit még akkor hajlamos ledobni ha nagyobb vízadaggal esetleg túlöntözzük. Ezekre az élettani hatásokra figyeljünk oda és akkor a növényünk szépen fog fejlődni, és virágozni. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Javaslom, hogy erős réztartalú szerrel többször öntözze meg, illetve a gomba is kapjon bőven!
Kedves Alexandra! Ez egy paprikavirág (Salvia splendens). Nálunk egynyáriként termesztik, a fagyok beáltáig folyamatosan virágzik, majd elfagy és tavasszal újra kell ültetni. A pöttyöket lehet, hogy a víz minősége okozza, esetleg tápanyaghiány, mert nem néz ki túl daliásan a növényke.
Üdvözlöm! Ez egy selyemmályva (Abutilon theophrasti Medic.) A jó vízellátású talajokat szereti, leginkább a déli megyékben van jelen. Nem kívánatos gyomnövény a szántóföldi kultúrákban.
Üdvözlöm! Gyanús, hogy nem is virágzott, holott tele kéne lennie virággal. Szerintem nem betegség, kártevő, hanem tápanyaghiány és talán nem jó a föld sem neki. Egyébként nem jellemző, hogy megtámadná kártevő, vagy betegség. A biztonság kedvéért permetezzék le gomba, -és rovarölő szer kombinációval!