1706. Hogyan védekezzünk az almafalisztharmat ellen?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
A ventúriás varasodás (Venturia inaequalis) élősködő a leveleket, virágokat és terméseket és a sarjhajtásokat egyaránt megtámadja. A levéllemezek mindkét oldalán koromszerű, különböző nagyságú foltok képződnek a virágokon, és a terméseken is. Az erősen fertőzött virágok és kis termések lepotyognak. A nagyobb terméseken különböző alakú és nagyságú szürkésfekete foltok találhatók, a termések torzulnak és megrepedeznek.
Az énekes madarak a legszorgosabbak a rovarkártevők biológiai szabályozásában. Énekesmadaraink közismert fajait, a nagy hollóktól kezdve a kisebb cinegéken át egészen a kicsi ökörszemig a legtöbb ember jól ismeri. Lássuk, mit tesznek kertünk növényeinek egészségéért!
A kínai boróka (Juniperus chinensis, syn. J. xpfitzeriana) hibrid eredetű fekvőboróka, a kínai és a nehézszagú boróka természetes kereszteződéséből származik. 2 méterig növő, szélesen elterülő cserje.
A Tiszafa 10-15 méter magas, tövétől tágas, szabálytalan koronájú fa vagy bokor. A fő dísze sötétzöld színű, örökzöld lombja. Piros termése a nyár második felében díszít.
Kedves Ági! A képen semmit sem lehet látni, nagyon homályos, kivehetetlen. Küldjön egy élesebbet és azonnal megmondom! De talán lucfennyőből van (Picea abies).
Tisztelt Garai Dániel! A télálló banán télen a hűvösebb helyet kedveli max 10 fok. Helyette érdemes lenne a normál banánfát (szobanövény) elhelyezni a lakásba mely egész évben megfelleően érezné magát. Az areca vagy bétel pálma félárnyékos, de párás helyet kedvel. Kellő víz és pára mellett fejlődik megfelelően. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt S Betty! A képek alapján ez egy nagylevelű fajta babérmeggy törzses fának kinevelve. mediterrán eredetű lomblevelű örökzöld bokor, mely jól bírja a meleget, de az öntözést megjhálálja. Télállósága déli országokban jó, nálunk érdemes félárnyékba ültetni mert napos helyen fagyások miatt bebarnulnak a levelei, és a hajtásai. Jól nyírható, és formálható sövény is nevelhető belőle. Fehér virágai vannak, és sötét színű apró borsó nagyságú termései, melyek mérgezőek. Nem mindegyik fajtája virágzik és hoz termést. 5-6 méterre nő meg, de hazájában lehet magasabb is. Szaporítani vegetatív módon hajtás dugványozással szaporítható. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! Sajnos az elmút tíz évben az őszi lehűlés után enyhe ősz vég és tél alkalmával a növények fejlődésében nem megszokott módon korai kihajtás, (hagymások) és őszi virágzás ( szilva, kajszi, aranyvessző) következett be. Az októberi novemberi lehűlés (hideghatás) után, ha melegebb idő van az átlag időjárásnál, akkor a növények növekedésnek indulnak. A hagymások levelei igen jól ellen állnak téli lehűlésnek, viszont a virágok már nem bírják olyan jól a fagyos időt. tehát egészen addig, míg a növény nem szökik virág szárba addig nincs baj a téli hideggel. A nárciszt nem kell minden évben felszedni, de 3-4 évente érdemes tőosztással szétültetni az egy csomóban lévő hagymákat. A nárcisz hogyha megfelelő talajban van kicsit kötött enyhén meszes akkor jól és megbízhatóan virágzik. Nem kell lemondani róluk. A tulipánnál sem baj ha 1-2 cm kiáll a friss levél kezdemény, ami kora tavasszal tovább fejlődik. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Döme! Az első kép Szerintem: Vilmos, a másodikon: Bosc Kobak, a harmadikban nem vagyok biztos, de nagyon hasonlít a: Clapp kedveltje nevű fajtához!