1706. Hogyan védekezzünk az almafalisztharmat ellen?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
A ventúriás varasodás (Venturia inaequalis) élősködő a leveleket, virágokat és terméseket és a sarjhajtásokat egyaránt megtámadja. A levéllemezek mindkét oldalán koromszerű, különböző nagyságú foltok képződnek a virágokon, és a terméseken is. Az erősen fertőzött virágok és kis termések lepotyognak. A nagyobb terméseken különböző alakú és nagyságú szürkésfekete foltok találhatók, a termések torzulnak és megrepedeznek.
Az énekes madarak a legszorgosabbak a rovarkártevők biológiai szabályozásában. Énekesmadaraink közismert fajait, a nagy hollóktól kezdve a kisebb cinegéken át egészen a kicsi ökörszemig a legtöbb ember jól ismeri. Lássuk, mit tesznek kertünk növényeinek egészségéért!
A kínai boróka (Juniperus chinensis, syn. J. xpfitzeriana) hibrid eredetű fekvőboróka, a kínai és a nehézszagú boróka természetes kereszteződéséből származik. 2 méterig növő, szélesen elterülő cserje.
A Tiszafa 10-15 méter magas, tövétől tágas, szabálytalan koronájú fa vagy bokor. A fő dísze sötétzöld színű, örökzöld lombja. Piros termése a nyár második felében díszít.
Tisztelt Kertbarát! Az agyagos kötött talajt (ásványi anyagokban gazdag, biológiai életben szegényebb) komposzttal, gilisztahumussza, és érett 2-3 éves istálótrágyával (marha, ló) lehet feljavítani, és a talaj biológiai életét javítani. A kötöttségét illetően pedig vályogos (ez a legjobb talajszerkezet), vagy homkos talaj hozzá keverni. A műtrágyát csak a szervestrágya kiegészítéséhez használjuk gyorsítva a biológiai humuszosodoási folyamatokat. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A levelekn található foltok és a sárgulás a muskátli xantomonászos betegsége. a levélen általában a levélszéltől kiinduló kör alakú vízzel átitatott foltokat láthatunk, amelyek néhány nap alatt 3-5 mm átmérőjűek lesznek. Közepük megbarnul vagy barnásfekete lesz, szegélyük sárga. A foltok összefolynak és a levél hamarosan elszárad. Esetenként a foltosság az érközökben halad előrer és a leveleken érközi sárgulás és nekrózis következik be. Védekezni a Rézoxiklorid 50WP-vel való permetezéssel lehet. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Mónika! A gyapjas pajzstetűkön egy viasz szerű réteg van, amiről lepereg a rovarító szer, ez a probléma felszívódó szerrel oldható meg. A legjobb a BI58, de ez 1. kategóriás, nem szabad forgalmú szer. A forgalomban a: Chess 50 WG nevű szer kapható, ez elég jó hatásfokú.
Kedves József! Igen, ez agy nehéz kérdés! Az olajfa esetében a talajt kell 0-5 C között tartani télen, ezt akár a terrarisztikában elterjedt talajfűtővel meg lehet oldani!
Kedves Aranka! Először is elnézést a csúszásért! Nagyon tavasz van! :) Igen ez valamilyen hybrid fajta (bár a tulipán alapból hibrid: Tulipa X hybrida a latin neve is) szerintem rojtos szélű, vagy esetleg papagáj virágú tulipán lesz. Ezek alacsony fajták.