1706. Hogyan védekezzünk az almafalisztharmat ellen?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
A ventúriás varasodás (Venturia inaequalis) élősködő a leveleket, virágokat és terméseket és a sarjhajtásokat egyaránt megtámadja. A levéllemezek mindkét oldalán koromszerű, különböző nagyságú foltok képződnek a virágokon, és a terméseken is. Az erősen fertőzött virágok és kis termések lepotyognak. A nagyobb terméseken különböző alakú és nagyságú szürkésfekete foltok találhatók, a termések torzulnak és megrepedeznek.
Az énekes madarak a legszorgosabbak a rovarkártevők biológiai szabályozásában. Énekesmadaraink közismert fajait, a nagy hollóktól kezdve a kisebb cinegéken át egészen a kicsi ökörszemig a legtöbb ember jól ismeri. Lássuk, mit tesznek kertünk növényeinek egészségéért!
A kínai boróka (Juniperus chinensis, syn. J. xpfitzeriana) hibrid eredetű fekvőboróka, a kínai és a nehézszagú boróka természetes kereszteződéséből származik. 2 méterig növő, szélesen elterülő cserje.
A Tiszafa 10-15 méter magas, tövétől tágas, szabálytalan koronájú fa vagy bokor. A fő dísze sötétzöld színű, örökzöld lombja. Piros termése a nyár második felében díszít.
Ha a fű számára nem biztosítjuk a számára optimális igényeket, sajnos hiába várjuk, hogy angol pázsithoz hasonlót kapjunk. Árnyékos helyen mohák telepdhetnek meg benne, nem rendszeres nyíráskor a gyomok hatalmasodhatnak el. Aró, fehér kártevő lehetne pajzstetű is, de az nem él a gyepben. Talán a nedves környezet okozhat valamely gomba elszaporodását benne. <p>A gyepápolásról bővebben olvashat kapcsolódó írásainkban.
Egy kerti tó építésekor mindenképp számítani kell az odalátogató állatok, rovarok, bogarak esetleges zavaró hatásával. Cukros víz vagy sör a kert másik sarkába való kihelyezésével néhány darázs elcsábítható a tótól.
Ajánlom az alábbi cikk és videó megtekintését, kimerítő választ kaphat kérdésére:
A takácsatkák elszaporodása mindig a száraz levegőjű szobákban várható. Atka elleni permetezést követően rendszeres párásítással elkerülhetjük, hogy újra megjelentjenek növényeinken.
A kefevirág (Callistemon citrinus) a nagyméretű dézsák jellegzetes növénye. A napos, meleg helyet kedveli. Talajban a savanyút, vízből a lágyat igényli, öntözni nyáron rendzseresen kell, de a pangó víz gyökereit elpusztítja. Elvirágzás után célszerű visszametszeni, télre pedig fagymentes helyre állítani. Télen is figyeljünk a földlabdájára, ne hagyjuk kiszáradni. Rendszertelen öntözés vagy egy kártevő is okozhatta a levelek lehullását.