1706. Hogyan védekezzünk az almafalisztharmat ellen?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
A ventúriás varasodás (Venturia inaequalis) élősködő a leveleket, virágokat és terméseket és a sarjhajtásokat egyaránt megtámadja. A levéllemezek mindkét oldalán koromszerű, különböző nagyságú foltok képződnek a virágokon, és a terméseken is. Az erősen fertőzött virágok és kis termések lepotyognak. A nagyobb terméseken különböző alakú és nagyságú szürkésfekete foltok találhatók, a termések torzulnak és megrepedeznek.
Az énekes madarak a legszorgosabbak a rovarkártevők biológiai szabályozásában. Énekesmadaraink közismert fajait, a nagy hollóktól kezdve a kisebb cinegéken át egészen a kicsi ökörszemig a legtöbb ember jól ismeri. Lássuk, mit tesznek kertünk növényeinek egészségéért!
A kínai boróka (Juniperus chinensis, syn. J. xpfitzeriana) hibrid eredetű fekvőboróka, a kínai és a nehézszagú boróka természetes kereszteződéséből származik. 2 méterig növő, szélesen elterülő cserje.
A Tiszafa 10-15 méter magas, tövétől tágas, szabálytalan koronájú fa vagy bokor. A fő dísze sötétzöld színű, örökzöld lombja. Piros termése a nyár második felében díszít.
Mindenképp jobb a citromnak a szabadban! Fontos a napfényhez szoktatás, ne rögtön tegyük ki a tűző napra a növényt, mert megég. A bokrosodáshoz metszeni kell. Mellékelek néhány cikket a citrom gondozásáról: Milyen szobanövényeket tehetünk ki nyárra a szabadba? Mi legyen a citrommaggal? Hogyan gondozzuk a citromfánkat? - A leggyakoribb betegségek Hogyan keltsem életre citromfámat?
Kedves Erzsi! A levél- és virág barnulási tünetek gombás megbetegedésre (Phoma, Botrytis) engednek következtetni. A tápoldat csak annyiban befolyásolhatta a betegség megjelenését, hogy kicsit fellazította a növény szöveteit, de a fertőzést alapvetően a csapadékos időjárás segíthette elő. Foltbetegségek elleni felszívódó (szisztemikus) szerrel érdemes permetezni, megelőző jelleggel is. Vashiányra utal a sárgás levél zöld erezettel, ezt a tünetet a tápoldat el fogja tüntetni. A cserjés hortenzia (Hydrangea arborescens) fajtáknak alapvetően világosabb a levele, esetükben a levélszín nem feltétlenül jelent betegséget. Hogyan neveljünk szép hortenziát? Hogyan neveljük a hortenziát? - személyes tapasztalatok
Kedves András! A datolyaszilvának nálunk még nem nagyon van betegsége, kártevője. a bivalykabócák és pajzstetvek kedvelik, de azok nem ilyen kártételt okoznak. Szerintem ez élettani jelenség: vagy egy hirtelen fagypont alatti éjszaka lehetett, vagy esetleg kötött, vizes talajon is produkálhat hasonló tüneteket. A laza jó vízáteresztő talajt szereti ez a növény egyébként, ami tápanyagban gazdag. A japán kakiszilva
Kedves Imre! A képek alapján egy gombabetegségre tippelek, ami tafrinás ágsöprüsödést okoz. Ezeket az ágakat le kell vágni és egy évebn 3-4 szer kell permetezni gombaölő szerrel: Score és Dithane-t javaslok
Kedves Erzsébet! Szerintem ezek ödémás foltok. A túlöntözés, a fülledt párás levő okozza, illetve ha túl sötét a hely. Paprika (Capsicum) minden mennyiségben A zöldpaprikát megtámadó kártevők és betegségek