1706. Hogyan védekezzünk az almafalisztharmat ellen?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
A ventúriás varasodás (Venturia inaequalis) élősködő a leveleket, virágokat és terméseket és a sarjhajtásokat egyaránt megtámadja. A levéllemezek mindkét oldalán koromszerű, különböző nagyságú foltok képződnek a virágokon, és a terméseken is. Az erősen fertőzött virágok és kis termések lepotyognak. A nagyobb terméseken különböző alakú és nagyságú szürkésfekete foltok találhatók, a termések torzulnak és megrepedeznek.
Az énekes madarak a legszorgosabbak a rovarkártevők biológiai szabályozásában. Énekesmadaraink közismert fajait, a nagy hollóktól kezdve a kisebb cinegéken át egészen a kicsi ökörszemig a legtöbb ember jól ismeri. Lássuk, mit tesznek kertünk növényeinek egészségéért!
A kínai boróka (Juniperus chinensis, syn. J. xpfitzeriana) hibrid eredetű fekvőboróka, a kínai és a nehézszagú boróka természetes kereszteződéséből származik. 2 méterig növő, szélesen elterülő cserje.
A Tiszafa 10-15 méter magas, tövétől tágas, szabálytalan koronájú fa vagy bokor. A fő dísze sötétzöld színű, örökzöld lombja. Piros termése a nyár második felében díszít.
Hogyan védekezzünk a monilia gomba ellen? Elsődleges a megelőzés. Fontos, hogy a fertőzött növényi részeket, gallyakat, és mumifikálódott terméseket távolítsuk el és semmisítsük meg. A monília ellen virágzás idején védekezzünk, amennyiben a fertőzésnek kedveznek a körülmények (esős időjárás, 12 C alatti hőmérséklet). Bővebben: http://www.edenkert.hu/profi-kertesz/gyumolcsfak-vedelme/permetezzunk-monilia-ellen-121/1251/
A hársfának a virágát használjuk teának, a termését nem érdemes leszedni. Virágzáskor is figyelnünk kell, mert egy-két nap alatt elvirágzik. Gyűjtsünk hársfavirágot, megmutatjuk milyet!
Kedves Bozótvándor! A Hydrangea aspera Sargentiana-t enyhén savanyú vagy semleges talajba kell ültetni. Ez a megfogalmazás azt jelenti, hogy a talajnak nem lehet mésztartalma, mert arra a növény érzékeny. Mivel nagy termetű növényről van szó, az ültetőgödörbe adagolt savanyú föld nem fogja megoldani a savanyítást, amennyiben a talaj alapvetően meszes. Ha meszes talajú kertje van, javasoljuk a Hydrangea quercifolia vagy a Hydrangea arborescens fajtáit. Mely növények nem bírják a meszes talajt? Hogyan neveljünk szép hortenziát? Hogyan gondozzuk a Tölgylevelű hortenziát?
Üdvözlöm! A képek alapján szerintem vas-hiány a gond. Gazdaboltokban lehet venni folyékony formában is, illetve vasgálic is kapható, ami egy kristályos anyag. Mindkettőt vízben feloldva, beöntözve kell adni.
Üdvözlöm! Sajnos van egy ilyen vírus, ami ezeket a tüneteket produkálja; valószínűleg szamóca levélsodródás látszik a növényeken, amit vírus okoz. A fertőzött növényeket el kell égetni, védekezés nincs ellene sajnos.