1706. Hogyan védekezzünk az almafalisztharmat ellen?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
A ventúriás varasodás (Venturia inaequalis) élősködő a leveleket, virágokat és terméseket és a sarjhajtásokat egyaránt megtámadja. A levéllemezek mindkét oldalán koromszerű, különböző nagyságú foltok képződnek a virágokon, és a terméseken is. Az erősen fertőzött virágok és kis termések lepotyognak. A nagyobb terméseken különböző alakú és nagyságú szürkésfekete foltok találhatók, a termések torzulnak és megrepedeznek.
Az énekes madarak a legszorgosabbak a rovarkártevők biológiai szabályozásában. Énekesmadaraink közismert fajait, a nagy hollóktól kezdve a kisebb cinegéken át egészen a kicsi ökörszemig a legtöbb ember jól ismeri. Lássuk, mit tesznek kertünk növényeinek egészségéért!
A kínai boróka (Juniperus chinensis, syn. J. xpfitzeriana) hibrid eredetű fekvőboróka, a kínai és a nehézszagú boróka természetes kereszteződéséből származik. 2 méterig növő, szélesen elterülő cserje.
A Tiszafa 10-15 méter magas, tövétől tágas, szabálytalan koronájú fa vagy bokor. A fő dísze sötétzöld színű, örökzöld lombja. Piros termése a nyár második felében díszít.
Kedves Csilla! 2 fajta van, ami megfelel az összes kritériumnak, a linkekre kattintva találja őket: https://www.megyeriszabolcskerteszete.hu/chamaecyparis_lawsoniana_van_pelts_blue_kek_hamisciprus https://www.megyeriszabolcskerteszete.hu/cupressocyparis_leylandii_blue_jeans_leyland_ciprus_blue_jeans A javasolt ültetési táv 70-90 cm. A konténeres kiszerelés bármikor ültethető, viszont ha nem megoldott az öntözés, biztosabb volna ősszel ültetni. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Jó napot! Sajnos nem tudok segíteni, mert főleg trópusi dísznövényekkel foglalkozom, cserjékkel és díszfákkal abszolúte nem. Nekem az a gyanúm, hogy ez egy gomba betegség, ezért egy tavaszi lemosó permetezés, akár bioszerrel mindenképp hasznos. Én úgy tudom, hogy a Magnolia grandiflora nem kedveli a savanyú talajt, ő a meszeset preferálja. Ez is okozhat gondot a felszívódási nehézségek által.
Üdvözlöm! Nem vagyok teljesen biztos benne, de szerintem valahol megfázhatott a növény. A virágok, termések a legérzékenyebbek a hidegre. A Fülöp-szigetekről származik ez a dísznövény, tehát hazánk klímája merőben eltér az igényeitől. Így látatlanban azt mondom, nem lesz gond a növénnyel. :) Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Miklós! Elképzelhető, hogy nagyon megtömörítette a földet. A vásárolt földnek valószínűleg magas a humusztartalma, ami igen jól megtartja a vizet. Szellőztessen sokat, egyelőre ne öntözzön. Ha öntöz később, alulról tegye. Hadd szívja fel alulról a vizet. Sűrűn keveset adjon nekik. A penész ellen használjon Dithane permetszert. Vízben oldva permetezze be a földet jó alaposan. Remélhetőleg ezekkel az intézkedésekkel megoldódnak a problémák. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Bettina! A cukorsüvegfenyőnek gyakori kártevője az atka. Nagyon apró szívogató rovarokról van szó. Permetezze le Flumite nevű, vagy egyéb atkaölő permetszerrel. Az öntözővízhez adagoljon kéthetente örökzöldeknek való tápoldatot, műtrágyát. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs