1706. Hogyan védekezzünk az almafalisztharmat ellen?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
A ventúriás varasodás (Venturia inaequalis) élősködő a leveleket, virágokat és terméseket és a sarjhajtásokat egyaránt megtámadja. A levéllemezek mindkét oldalán koromszerű, különböző nagyságú foltok képződnek a virágokon, és a terméseken is. Az erősen fertőzött virágok és kis termések lepotyognak. A nagyobb terméseken különböző alakú és nagyságú szürkésfekete foltok találhatók, a termések torzulnak és megrepedeznek.
Az énekes madarak a legszorgosabbak a rovarkártevők biológiai szabályozásában. Énekesmadaraink közismert fajait, a nagy hollóktól kezdve a kisebb cinegéken át egészen a kicsi ökörszemig a legtöbb ember jól ismeri. Lássuk, mit tesznek kertünk növényeinek egészségéért!
A kínai boróka (Juniperus chinensis, syn. J. xpfitzeriana) hibrid eredetű fekvőboróka, a kínai és a nehézszagú boróka természetes kereszteződéséből származik. 2 méterig növő, szélesen elterülő cserje.
A Tiszafa 10-15 méter magas, tövétől tágas, szabálytalan koronájú fa vagy bokor. A fő dísze sötétzöld színű, örökzöld lombja. Piros termése a nyár második felében díszít.
Üdvözlöm! Szárcsomónak hívják amire gondol, latinul nodus a megnevezése. Valóban, itt találhatóak olyan sejtek, amelyekből a másodlagos gyökerek ki tudnak alakulni. Nem vagyok egészen otthon a szobanövényekben, de a dísznövényeket rendszerint a nodusból gyökereztetik. A csatolt képeken nem látok ilyet a monsterán. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Üdvözlöm! Nem kell metszeni, majd csak jövő tavasszal. Most csak gyakori öntözést, esetleg tápoldatozást kíván. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Rita! Sajnos könnyen elképzelhető, hogy a probléma a tujákkal van. A lehulló levelek, tobozbogyók erősen savanyítják a talajt, ami a legtöbb növénynek nem megfelelő. A legtöbb növény nem szereti az árnyékot, nem tér ki rá, hogy mennyire napos a hely, ha árnyékot vetnek a tuják, az megmagyarázza miért nem díszít semmi sem igazán. A hagymás növényeknek nem szabad addig levágni a szárát, amíg maguktól vissza nem húzódnak a talajba. Lehet, hogy érdemes volna más helyet keresni az ágyásnak, ahol jobbak a körülmények. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Üdvözlöm! Igen spárgának nézem, hazánkban is megtalálható kivadult növény. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Róbert! Orsó koronaformát javaslok. Kérem nézzen utána, sok videó, ábra szemlélteti. Metszeni már késő, jövőre március első felében el kell végezni a metszést még a kihajtás előtt. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs