1706. Hogyan védekezzünk az almafalisztharmat ellen?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
Az almafalisztharmat (Podosphaera leucotricha) fehér, lisztszerű bevonat a sarjhajtásokon, a leveleken, a virágokon és a fiatal terméseken. Hogyan védekezzünk ellene?
A ventúriás varasodás (Venturia inaequalis) élősködő a leveleket, virágokat és terméseket és a sarjhajtásokat egyaránt megtámadja. A levéllemezek mindkét oldalán koromszerű, különböző nagyságú foltok képződnek a virágokon, és a terméseken is. Az erősen fertőzött virágok és kis termések lepotyognak. A nagyobb terméseken különböző alakú és nagyságú szürkésfekete foltok találhatók, a termések torzulnak és megrepedeznek.
Az énekes madarak a legszorgosabbak a rovarkártevők biológiai szabályozásában. Énekesmadaraink közismert fajait, a nagy hollóktól kezdve a kisebb cinegéken át egészen a kicsi ökörszemig a legtöbb ember jól ismeri. Lássuk, mit tesznek kertünk növényeinek egészségéért!
A kínai boróka (Juniperus chinensis, syn. J. xpfitzeriana) hibrid eredetű fekvőboróka, a kínai és a nehézszagú boróka természetes kereszteződéséből származik. 2 méterig növő, szélesen elterülő cserje.
A Tiszafa 10-15 méter magas, tövétől tágas, szabálytalan koronájú fa vagy bokor. A fő dísze sötétzöld színű, örökzöld lombja. Piros termése a nyár második felében díszít.
Ez a hibrid begónia faj (Begonia x corallina) rendkívül gyors növekedésű, törzses fává is nevelhető. Világos, de tűző naptól védett helyen tartható, inkább télikertben mint szabadban. Teleltetni 16-18 °C-on, világos helyen az optimális. Savanyú talajt és lágy vizet igényel, kedvező körülmények között akár méteresnél is nagyobbra nöhet.
A selyemakác melegigényes növény, kiskorában hajlamos visszafagyni. Árnyékos, északi oldalon előfordulhat, hogy nem virágzik, de az is lehet, hogy még fiatal a fácska, s várni kell pár évet.
Nem igazán szerencsés a magas klórtartalmú fürdővizet a konyhakertben szétlocsolni, mert a klórra érzékenyebb növényeken klorotikus tünetek jelentkezhetnek.
Talajlakó kártevők közé tartozik a cserebogár pajor, drótkérgek, lőtücsök stb. A lótücsök befogásáról az alábbi cikkünkben olvashat. <p>Ha már káros mértékű a kártevők elszaporodása, akkor a talaj felszínére kell kiszórni BASUDIN 5G granulátumot, majd 20-30 cm mélyen kell a talajba dolgozni.
Igen, ha túl nagyra nő, lombkoronája kordában tartható, de őszi metszés helyett inkább a tavaszit ajánlom.