1731. Melyek a dísznövényeinkre legkártékonyabb bogarak?
Nehéz a kiválasztásuk, mert több ezer fajból sokaknak a lárvája is kártékony növényeinkre, nem csak a kifejlődött egyede. Lássuk a leggyakoribb kártevő bogarakat!
Nehéz a kiválasztásuk, mert több ezer fajból sokaknak a lárvája is kártékony növényeinkre, nem csak a kifejlődött egyede. Lássuk a leggyakoribb kártevő bogarakat!
A barátcserje (Vitex agnus-castus) a verbénafélék családjába tartozik. Már az ókorban is ismerték a gyógyító hatását, és a termékenység istennőjének Hérának szentelték. Az ókori Rómában a szűziesség jelképe volt, szerzetesek hozták be Közép- Európába, mert a növény őrölt magját ették, hogy a cölibátusi fogadalmukat gond nélkül be tudják tartani.
Április van. Ilyenkor minden lelkes kertész igyekszik kiskertjében tölteni szabadidejét és a virágzó gyümölcsfákban gyönyörködik. Ahhoz, hogy a szépen virágba boruló fákon sok és egészséges termés teremjen, érdemes megelőző intézkedéseket tenni.
Ilyenkor áprilisban kelnek ki az áttelelő tarka szőlőmolyok lepkéi. Érdemes felmérnünk a kártevők mennyiségét, és ha szükséges, védekezni is. Lássuk, kik ezek a kártevők és mit kell tennünk, hogy ne károsítsák a szőlőnket!
A babarózsa is egyike a korán virágzó díszcserjéinknek, melyek még a lombfakadás előtt bontják szirmaikat.
Kedves Márti! A nagyobb kertészeti árudákban érdemes érdeklődni, vagy akár rendelhet is, pl innen: http://www.sieberz.hu/termek/ibolyas-csillaghagyma-knofi-3/vagy innen: http://www.viraghagyma.com/oszi-viraghagymak/egyeb-oszi/ipheion-szinkeverek-ibolyas-csillaghagyma
Kedves Ágnes, gyakori kérdés ezért cikket írtunk róla: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/gondozas-es-apolas/leggyakoribb-muskatli-tartasi-hibak/4732/
Kedves Mária! Látatlanban nagyon nehéz diagnosztizálni, de valószínű, hogy a nagyon száraz és enyhe tél következményeképpen valamely gomba faj pusztíthatja a fát! Javaslom a permetezést széles hatásfokú gombaölő szerrel, kontakt és felszívódó formában is, illetve valamilyen erős rovarölőt is keverjen bele a permetszerbe!
Kedves Nelly! A hellyel nincs semmi probléma, kellő fénymennyiséget kap. Viszont a lombvesztés két okra vezethető vissza, az egyik. A fa 2 hónapja egy fűtött lakásba került a kertészeti körülmények közül, ahol a kellő hőmérséklet és páratartalom arányban volt. Télen a lakás pártartalma a fűtés hatására szinte naponta ingadozik (nem keveset!) a növény erre úgy reagál, hogy eldobja bizonyos lombmennyiségét, ez természetes folyamat (aklímatizálódik). A növény ezt egy évben kétszer szenvedi el tavasszal a fűtési szezon végén és ősszel a fűtési szezon kezdetekor. Tehát a növény próbálja megszokni az adott lakás klímáját ez eltarthat egy ideig, növénye válogatja. Ha van rá mód ajánlom, hogy az éjszakai fagyok elmúltával tegye szabadba félárnyékba őszig, így kellően erős és jó kondiba lévő fát kap és télen már nem veszi ilyen "zokon" a fűtés kezdetet és véget. A kéthetente egy alkalommal való tápoldatozást és egy tavaszi átültetést javaslok egy friss ültetőközegbe. További kérdéseit szívesen megválaszolom. Üdvözlettel: Hirth János
Üdvözlöm! A képen egy boróka van, ami megnő 3-5 méter magasra és kb 2-3 m szélesre.