1736. Virágzó bokrok védőfal helyett
Mielőtt véglegesítené a cserjékből és fákból álló magánéleti védőfal tervét – legyen az egy sövény,vagy egy laza határ – van még néhány tényező, amit meg kell fontolni. Lássuk, milyen ötleteket ajánlhatunk!
Mielőtt véglegesítené a cserjékből és fákból álló magánéleti védőfal tervét – legyen az egy sövény,vagy egy laza határ – van még néhány tényező, amit meg kell fontolni. Lássuk, milyen ötleteket ajánlhatunk!
Az örökzöldek elrejtik a kertünket a kíváncsi tekintetek elől. Mutatjuk melyik a legjobb kerítésnek, sövénynek.
Ki látott már ketrecekben boldog tyúkokat? Valószínűleg kevesen, vagy senki, mert a mai ketrecekben bizony nincs boldogság. De majd jönnek az újak, amelyeket állatbarát technológiával szerelnek fel, ott jobban érzik majd magukat az állatok – állítják a módszer szorgalmazói. Ki tudja? Talán meg kellene kérdezni magukat az érintetteket, vagyis a tojótyúkokat is.
A falak alapvetőek. És az a jó bennük, hogy mindkét irányban működnek. Kizárják a külvilágot, és szabaddá teszik a belső világot. A falak megvédik azt, amit körbe vesznek. Ezért fontos, hogy miből építjük őket...
Az ehető gombákat nemcsak az erdőben szedhetünk, hanem otthon is termeszthetünk. Mutatjuk, mire kell figyelni!
Az angyaltrombitát és a leandert is fagymentes helyen kell teleltetni. Az angyaltrombita csupasz szárral telel. Dugványai könnyen gyökereznek: a levágott zöld vagy félfás dugványokat kimosott homokban, újabban perlitben szokták gyökereztetni. Perlit 2-3 literes kiszerelésben Hermesz vagy vetőmag, kertészeti boltokban kapható. Inkább a perlitet javaslom, sokkal lazább, több levegő fér el a szemcsék között, ami a gyorsabb gyökérfejlődést eredményez.. A gyökeresedéshez egyenletes, legalább 20 C-os hely szükséges. Ha csak időlegesen is, de lehűl a gyökereztető közeg, az anyag könnyen berohad, elpusztul. A dugvány alsó leveleit le kell vágni, ne kerüljön a gyökereztető közegbe. Dugvány 15-20 cm-nél ne legyen hosszabb. Ha télen nem tudja a megfelelő egyenletes meleget biztosítani neki, inkább márciusban indítsa a szaporítást!
Oncidiumot és a másikat azonnal átültetni a régi talaját kidobni és teljesen újba átültetni. A leveleket gyökereket tisztára mosni az átültetés előtt. Az oncidium utálja a vizet, elég neki heti 1xi is de inkább 2 hetente 1x. a phala, ha eldobja a virágot annak sok más oka is lehet. A növény megmarad biztosan, de a virágait akár egy helyváltoztatás okozta stressztől is eldobhatja. Ha megszokja az új helyét, majd hoz másikat. üdv
Télen 5-10 fok között, világos helyen tartsa. Tavasztól tápoldatozza folyamatosan. Télen vigyázzon a túlöntözésre, mert ez gyökérrothadáshoz vezethet. Ha most az őszi hidegek után, hirtelen viszi be a fűtött szobába, ledobálhatja leveleit, ezért fokozatosan kell beszoktatni. A tört fényt szereti, és nem szereti a huzatot. Átültetéskor savanyú tőzeg helyett sokkal jobb a B-s virágföld, a marhatrágya, perlit alginit és folyami homok keveréke,de átültetni csak kora tavasszal szabad.
Meg lehet próbálni, bár leginkább a dugványok száraz teleltetése egyszerű így, de ismerősöm próbálta nagyobbakkal is és remekül sikerült neki. Februártól kell a muskátlikat újra beültetni és melegebb helyen tartani őket. Ekkor már öntözni is lehet.
Nyugodtan elültetheti a növényeket a kertben még idén ősszel... megfelelő tápanyagot (hortenziának savanyú földet) és öntözést biztosítson nekik az ültetéskor.