1736. Virágzó bokrok védőfal helyett
Mielőtt véglegesítené a cserjékből és fákból álló magánéleti védőfal tervét – legyen az egy sövény,vagy egy laza határ – van még néhány tényező, amit meg kell fontolni. Lássuk, milyen ötleteket ajánlhatunk!
Mielőtt véglegesítené a cserjékből és fákból álló magánéleti védőfal tervét – legyen az egy sövény,vagy egy laza határ – van még néhány tényező, amit meg kell fontolni. Lássuk, milyen ötleteket ajánlhatunk!
Az örökzöldek elrejtik a kertünket a kíváncsi tekintetek elől. Mutatjuk melyik a legjobb kerítésnek, sövénynek.
Ki látott már ketrecekben boldog tyúkokat? Valószínűleg kevesen, vagy senki, mert a mai ketrecekben bizony nincs boldogság. De majd jönnek az újak, amelyeket állatbarát technológiával szerelnek fel, ott jobban érzik majd magukat az állatok – állítják a módszer szorgalmazói. Ki tudja? Talán meg kellene kérdezni magukat az érintetteket, vagyis a tojótyúkokat is.
A falak alapvetőek. És az a jó bennük, hogy mindkét irányban működnek. Kizárják a külvilágot, és szabaddá teszik a belső világot. A falak megvédik azt, amit körbe vesznek. Ezért fontos, hogy miből építjük őket...
Az ehető gombákat nemcsak az erdőben szedhetünk, hanem otthon is termeszthetünk. Mutatjuk, mire kell figyelni!
Lehet öntözéssel kapcsolatos probléma, de meg kellene nézni a leveleit alaposabban, lehet, hogy takácsatka támadta meg. Van a levelek fonákján valami? Esetleg pókhálósodik a növény?
Amik gyönyörűvé varázsolják a szerettei sírját: törpe őszirózsa ASTER dumosus - nyár vége, ősz hegyi ternye ALYSSUM montanum - tavasz vége, nyár kaukázusi ikravirág ARABIS caucasica - tavasz vége, nyár kerti pázsitviola AUBRIETA hybrida - tavasz vége, nyár kárpáti harangvirág CAMPANULA carpatica - nyár mezei szegfű DIANTHUS deltoides - nyár, ősz eleje kaukázusi zergevirág DORONICUM orientale - tavasz, nyár kaukázusi nefelejcs BRUNNERA macrophylla - tavasz
a málnával kapcsolatos kérdésre a mellékelt cikkben talál választ. A leandert először is alaposan zuhanyozza le (vagy slaggal, erős vízsugárral mossa át) a növényt (mindenhol, a fonákra is bőven jusson víz), majd kezelje le Vertimec 1,8 EC-vel (II. forg. kat.) vagy Flumite 200-zal. Ilyen erős kártételnél a kezelés megismétlésére szükség lesz, és maximális eredmény még így sem garantálható. A kifakult levelek visszazöldülni már nem fognak, de az újonnan növő hajtások még védhetők. Permetezni csak szabad térben lehet! Ha pajzstetves a növény, akkor esztétikai okokból a szappanos vizes ledörzsölés is szükségessé válik kiegészítő jelleggel. Kerülje a növény téli tartását száraz, páraszegény, meleg környezetben!
Tudnom kellene milyen orchideáról van szó de (látatlanban)a legtöbb esetben a páratartalom hiánya lehet az ok. Üdv
Nem egészen így van, mellékeltem egy cikket, amiben le van írva, hogy a hajtását kell lecsípni és miért.