1736. Virágzó bokrok védőfal helyett
Mielőtt véglegesítené a cserjékből és fákból álló magánéleti védőfal tervét – legyen az egy sövény,vagy egy laza határ – van még néhány tényező, amit meg kell fontolni. Lássuk, milyen ötleteket ajánlhatunk!
Mielőtt véglegesítené a cserjékből és fákból álló magánéleti védőfal tervét – legyen az egy sövény,vagy egy laza határ – van még néhány tényező, amit meg kell fontolni. Lássuk, milyen ötleteket ajánlhatunk!
Az örökzöldek elrejtik a kertünket a kíváncsi tekintetek elől. Mutatjuk melyik a legjobb kerítésnek, sövénynek.
Ki látott már ketrecekben boldog tyúkokat? Valószínűleg kevesen, vagy senki, mert a mai ketrecekben bizony nincs boldogság. De majd jönnek az újak, amelyeket állatbarát technológiával szerelnek fel, ott jobban érzik majd magukat az állatok – állítják a módszer szorgalmazói. Ki tudja? Talán meg kellene kérdezni magukat az érintetteket, vagyis a tojótyúkokat is.
A falak alapvetőek. És az a jó bennük, hogy mindkét irányban működnek. Kizárják a külvilágot, és szabaddá teszik a belső világot. A falak megvédik azt, amit körbe vesznek. Ezért fontos, hogy miből építjük őket...
Az ehető gombákat nemcsak az erdőben szedhetünk, hanem otthon is termeszthetünk. Mutatjuk, mire kell figyelni!
Az inkaliliom, latin nevén Alstroemeria általános, de jó minőségű virágföldet igényel (olyan talaj, amely tartja a nedvességet viszont jó vízelvezetésű) egy kevés homokkal összekeverve. A talajt tartsuk egyenletesen nedvesen, és ha esővizet használunk legyünk óvatosak, mert savas lehet. Télen csökkenteni kell az öntözést. Használjunk langyos vizet az öntözéshez. Kéthetente tápoldatozzuk nyáron, télen viszont nincs szüksége rá. Károsíthatja a levéltetű.
Valóban leopárd liliom. A gyönyörű évelő virág nem csak virágokat ontja,chanem a legérdekesebb benne,chogy a fényes magocskáit úgy tárolja,cmintha egy nagy finom szeder lenne.cA növény már az első évben virágzik.cVetés előtt érdemes egy hétre hűtőbe tenni a magokat (4 foknál nem hűvösebbre).c18-36 cm magasra nő.cA napos helyet szereti,ckíválóan tar tható szobanövényként is.
Elvileg alkalmas, de bevallom, még soha nem láttam ilyen jellegű boltívet. Örülnék egy képnek, ha elkészült!
Kedves Tamás! Nagyon meleg nem kell a Moso bambusznak (Phyllostachys pubescens), elegendő a 20-25 C is. Szerintem lehetséges, hogy sok tápoldatot kapnak, vagy esetleg túl töményet, ha ezek a körülmények nem állnak fent, akkor szerintem célszerű gomba és baktérium ölő szerrel lepermetezni, amit tanácsosnak tartok megismételni, 1 hét múlva! Ajánlanám a párásítást valahogyan, mert ezt nagyon szeretik! A moso bambusz egyébként képes napi 30 cm!!! is nőni! Nagyon agresszív és gyorsan növő faj! Vigyázzon velük!
Mindenképpen vigyük fagymentes, napfényes helyre. A mi éghajlatunkon egynyáriként viselkedik, ezért a fagyok előtt zárt helyre kell vinni. Teleltetés előtt metsszük vissza, így kisebb helyen elfér, és nem hajt tovább. A jó teleltető 5-15 foknál nem melegebb, de nem is hidegebb. Minél világosabb a helyiség, annál magasabb lehet a hőmérséklet ezen a tartományon belül. Elegendő kéthetente kevés vízadaggal megöntözni. Célszerű hetente ellenőrizni a talajfelszín nedvességi állapotát. Túlságosan meleg helyen károsíthatnak a pajzstetvek, a levéltetvek és a liszteskék, amelyek ellen a zárt teleltetőben szükség esetén Bio-Sect-tel védekezhetünk.