1736. Virágzó bokrok védőfal helyett
Mielőtt véglegesítené a cserjékből és fákból álló magánéleti védőfal tervét – legyen az egy sövény,vagy egy laza határ – van még néhány tényező, amit meg kell fontolni. Lássuk, milyen ötleteket ajánlhatunk!
Mielőtt véglegesítené a cserjékből és fákból álló magánéleti védőfal tervét – legyen az egy sövény,vagy egy laza határ – van még néhány tényező, amit meg kell fontolni. Lássuk, milyen ötleteket ajánlhatunk!
Az örökzöldek elrejtik a kertünket a kíváncsi tekintetek elől. Mutatjuk melyik a legjobb kerítésnek, sövénynek.
Ki látott már ketrecekben boldog tyúkokat? Valószínűleg kevesen, vagy senki, mert a mai ketrecekben bizony nincs boldogság. De majd jönnek az újak, amelyeket állatbarát technológiával szerelnek fel, ott jobban érzik majd magukat az állatok – állítják a módszer szorgalmazói. Ki tudja? Talán meg kellene kérdezni magukat az érintetteket, vagyis a tojótyúkokat is.
A falak alapvetőek. És az a jó bennük, hogy mindkét irányban működnek. Kizárják a külvilágot, és szabaddá teszik a belső világot. A falak megvédik azt, amit körbe vesznek. Ezért fontos, hogy miből építjük őket...
Az ehető gombákat nemcsak az erdőben szedhetünk, hanem otthon is termeszthetünk. Mutatjuk, mire kell figyelni!
Üdvözlöm! Van néhány ok, ami ezt kiválthatja, de szerintem a legvalószínűbb, hogy a föld nem volt kellően laza, jó víz elvezetésű, illetve gyanítom, hogy túl lett öntözve. Azt tanácsolom, hogy vágja vissza a felére és ültesse át, 2-3 cm-el nagyobb cserépbe, laza földbe, amit esetleg tőzeggel lazíthat. Télen három hetente, tavasztól, hetente lehet tápozni, és soha ne öntözze túl, ne legyen pangóvíz, ez a legfontosabb!
Mindenképpen vigyük fagymentes, napfényes helyre. A leander a mi éghajlatunkon egynyáriként viselkedik, ezért ezeket a fagyok előtt zárt helyre kell vinni. Az ágrendszerét még most, a teleltetés előtt ritkítsuk meg. A jó teleltető 5-15 foknál nem melegebb, de nem is hidegebb. Minél világosabb a helyiség, annál magasabb lehet a hőmérséklet ezen a tartományon belül. Világos helyet kíván a leander. A leandert elegendő kéthetente kevés vízzel megöntözni.
Nem igaz. A meztelen csigák hímnősek és tojásokkal szaporodnak. Maró hatású műtrágyával, mészporral lehet védekezni ellenük. A gyártott csalogató szerek metaldehidet tartalmaznak.
A talaj átfagyása ellen védekezhetünk úgy, hogy lombbal, mulccsal, fenyőkéreggel vastagon takarjuk. Hosszabb, csapadékmentes időjárás esetén, a fagymentes napokon öntözzük meg a növényt. A napsütéses téli időben helyezzünk árnyékolót a növények köré és fölé. Ez lehet nádfonat, vagy Raschel háló.
2 évente, standard keverékbe érdemes átültetni. Semlegeshez közeli kémhatású (6,5-7,5 pH) talajokon könnyen nevelhető, de nedves, üde talajban fejlődik legszebben. Az ágakat hajtás előtt, a friss hajtásokat május-júniusban kell metszeni. Tavasztól őszig trágyázza.