1736. Virágzó bokrok védőfal helyett
Mielőtt véglegesítené a cserjékből és fákból álló magánéleti védőfal tervét – legyen az egy sövény,vagy egy laza határ – van még néhány tényező, amit meg kell fontolni. Lássuk, milyen ötleteket ajánlhatunk!
Mielőtt véglegesítené a cserjékből és fákból álló magánéleti védőfal tervét – legyen az egy sövény,vagy egy laza határ – van még néhány tényező, amit meg kell fontolni. Lássuk, milyen ötleteket ajánlhatunk!
Az örökzöldek elrejtik a kertünket a kíváncsi tekintetek elől. Mutatjuk melyik a legjobb kerítésnek, sövénynek.
Ki látott már ketrecekben boldog tyúkokat? Valószínűleg kevesen, vagy senki, mert a mai ketrecekben bizony nincs boldogság. De majd jönnek az újak, amelyeket állatbarát technológiával szerelnek fel, ott jobban érzik majd magukat az állatok – állítják a módszer szorgalmazói. Ki tudja? Talán meg kellene kérdezni magukat az érintetteket, vagyis a tojótyúkokat is.
A falak alapvetőek. És az a jó bennük, hogy mindkét irányban működnek. Kizárják a külvilágot, és szabaddá teszik a belső világot. A falak megvédik azt, amit körbe vesznek. Ezért fontos, hogy miből építjük őket...
Az ehető gombákat nemcsak az erdőben szedhetünk, hanem otthon is termeszthetünk. Mutatjuk, mire kell figyelni!
Kedves Amary! Elképzelhető, hogy a talajjal van baja, mert a laza tőzeges talajt kedveli. Javaslom, hogy ültesse át, és bőségesen öntözze 1-2 naponta.
Kedves Könyvesi Gyöngyi! Valószínű, hogy nem csak moníliáról volt szó, hanem a gutaütést előidéző kórokozók is közre játszottak a pusztulásban. Vannak alanyok, melyeknél kisebb eséllyel fertőz a betegség, és nagyon fontos a megelőzés: késő tavaszi, nyári metszés, eszközfertőtlenítés, vágási felületek, sérülések lekezelése. Az előző fa maradványait ki kell ásni és elégetni. Üdvözlettel: Növényorvos
Valószínűleg (viaszos) pajzstatvekről van szó; nem válogatós kártevők, majdnem minden szobai növényt meg szoktak fertőzni. Szívó kártevők, és nagyon gyorsan szaporodnak. A leginkább megfertőződött növényeket minél hamarabb távolítsa el, akár végérvényesen is. A kevésbé fertőzötteket, permetezze le Actara nevű rovarölő szerrel 3-4 alkalommal 7-8 napos időközzel. (A permetezés idejére vigye ki a növényeket a szabadba!) A permetléből a tövére is önthet egy keveset. Remélhetőleg a kezelés sikerrel jár majd.
Kedves Zsuzsa! A fénykép alapján arra gyanakszom, hogy a növényt erős napsütésben tette ki az erkélyre, és a szobai fényviszonyokhoz szokott vékony levélszövetet megégette a nap. A Bougainvillea némi edzés után jól bírja a napot (mediterrán országokban a szabadban él), de a szoktatásnak fokozatosnak kell lennie. Ha emiatt hullott le a levele, újra fog hajtani.
Kedves Jucek! A friss vetést (gyepszőnyegezést) is lehet trágyázni, javaslom a magas foszfor tartalmú műtrágya használatát a gyökeresedés elősegítése érdekében.