1736. Virágzó bokrok védőfal helyett
Mielőtt véglegesítené a cserjékből és fákból álló magánéleti védőfal tervét – legyen az egy sövény,vagy egy laza határ – van még néhány tényező, amit meg kell fontolni. Lássuk, milyen ötleteket ajánlhatunk!
Mielőtt véglegesítené a cserjékből és fákból álló magánéleti védőfal tervét – legyen az egy sövény,vagy egy laza határ – van még néhány tényező, amit meg kell fontolni. Lássuk, milyen ötleteket ajánlhatunk!
Az örökzöldek elrejtik a kertünket a kíváncsi tekintetek elől. Mutatjuk melyik a legjobb kerítésnek, sövénynek.
Ki látott már ketrecekben boldog tyúkokat? Valószínűleg kevesen, vagy senki, mert a mai ketrecekben bizony nincs boldogság. De majd jönnek az újak, amelyeket állatbarát technológiával szerelnek fel, ott jobban érzik majd magukat az állatok – állítják a módszer szorgalmazói. Ki tudja? Talán meg kellene kérdezni magukat az érintetteket, vagyis a tojótyúkokat is.
A falak alapvetőek. És az a jó bennük, hogy mindkét irányban működnek. Kizárják a külvilágot, és szabaddá teszik a belső világot. A falak megvédik azt, amit körbe vesznek. Ezért fontos, hogy miből építjük őket...
Az ehető gombákat nemcsak az erdőben szedhetünk, hanem otthon is termeszthetünk. Mutatjuk, mire kell figyelni!
A képen egy álkörmös, vagy más néven karmazsinbogyó (Phytolacca americana) látható. Nagyon gyors növekedésű növény, amely Amerikában őshonos. Egyes részei (bogyói, gyökere legfőképp) erősen mérgezőek a legelő állatokra és az emberre. Régebben ételfestékként, borszínezékként használták, de élmiszeripari felhasználása mára már tilos.
Üdvözlöm! A képen egy japán kamélia (Camellia japonica) látható. Két korábbi cikkünkban minden kérdésére választ talál: http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/kamelia-camellia-gondozasa/3375/ http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/kamelia-camellia-gondozasa/3396/
Üdvözlöm! A fenyő magvetésre is igaz, mint minden magvetésre: nem szabad kiszáradnia, mert a megeredt kis növény csíra elpusztul, ha kiszárad. Laza, jó vízgazdálkodású tápanyagban gazdag földbe vesse el (ültesse), úgy hogy a magátmérő 2,5-3 szorosa legyen a magot takaró földréteg. Javaslom, hogy minden nap öntözze, de pangó víz ne legyen alatta! A leander magonccal kapcsolatban: a telelést 15 C körüli világos helyiségben kell teleltetni, heti kevés öntözéssel. A lépcsőházak kiválóan alkalmasak erre.
Tisztelt Borska! A Ficus microcarpa 'Ginseng' napos helyet kedveli és viszonylag jó szárazságtűrő növény mert a gyökerei jó tárolják a vizet. Az ásványvízzel való öntözés helyett a locsoló kannába 2-3 napot állt vizet ajánlom, mely lágy víz és a bonsai fák öntözéséhez kifejezetten ajánlott. A talaj ásványi anyag tartalmát növelni pedig kötöttebb talaj hozzáadásával, és tápoldatozással lehet. A tüneteket leírva a fácskát napos, és száraz helyre tegyük a huzattól óvjuk, és akkor öntözzük, amikor a talaja tapintásra száraz. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Naturella! A lótrágya nagyon jó, sok tápanyagot tartalmaz. A sok nitrogén miatt valószínű, hogy a levelek nagyra nőnek. Valóban mellé javaslom, hogy egy magasabb foszfor tartalmú műtrágyát szórjon ki. A gyepszőnyeg telepítésekor használt starter műtrágya tökéletesen megfelel, mert ezeknek általában 60 %-a foszfor.