1736. Virágzó bokrok védőfal helyett
Mielőtt véglegesítené a cserjékből és fákból álló magánéleti védőfal tervét – legyen az egy sövény,vagy egy laza határ – van még néhány tényező, amit meg kell fontolni. Lássuk, milyen ötleteket ajánlhatunk!
Mielőtt véglegesítené a cserjékből és fákból álló magánéleti védőfal tervét – legyen az egy sövény,vagy egy laza határ – van még néhány tényező, amit meg kell fontolni. Lássuk, milyen ötleteket ajánlhatunk!
Az örökzöldek elrejtik a kertünket a kíváncsi tekintetek elől. Mutatjuk melyik a legjobb kerítésnek, sövénynek.
Ki látott már ketrecekben boldog tyúkokat? Valószínűleg kevesen, vagy senki, mert a mai ketrecekben bizony nincs boldogság. De majd jönnek az újak, amelyeket állatbarát technológiával szerelnek fel, ott jobban érzik majd magukat az állatok – állítják a módszer szorgalmazói. Ki tudja? Talán meg kellene kérdezni magukat az érintetteket, vagyis a tojótyúkokat is.
A falak alapvetőek. És az a jó bennük, hogy mindkét irányban működnek. Kizárják a külvilágot, és szabaddá teszik a belső világot. A falak megvédik azt, amit körbe vesznek. Ezért fontos, hogy miből építjük őket...
Az ehető gombákat nemcsak az erdőben szedhetünk, hanem otthon is termeszthetünk. Mutatjuk, mire kell figyelni!
A tuja nem honos Magyarországon. Ez az elsődleges oka annak, hogy nem is érzi magát nálunk olyan jól, mint a honos cserjék, örökzöldek. Túl szárazak és melegek a nyaraink (az idei egy ritka kivétel volt), míg a teleink nagyon hidegek is tudnak lenni. Könnyen legyöngül a növény és élettani körülmények (tápanyaghiány, vízhiány, a talaj nem megfelelő állapota, stb) odáig vezethet, hogy a tuja levelei barnulnak, majd lehullanak. <p>Emellett egy gombás betegség és a pajzstetű is károsíthatja. Erről az alábbi cikkekben olvashat.
Az élénk zöld levelek árulkodóak, valószínű az egyoldalú tápanyagutánpótlás következtében vashiány alakult ki. Ami nem azt jelent, hogy nincs legendő vas a földben, hanem, hogy nincs olyan állapotban, amelyet a növény fel tudna venni. Ez erősen meszes talajban könnyen kialakulhat. Súlyos esetben vas tartalmú lombtrágyával lehet kezelni a növényt.
A Bacopa eredeti élőhelyén, - Amerika és Európa szubtrópusi területein - vízparti évelő növény, tehát nem kizárt az átteleltetése. Mivel fagyérzékeny, mindenképp védenünk kell a fagytól. Világos, de nem túl meleg helyen, kevesebb locsolással meg lehet próbálkozni az átteleltetésével.
Valószínűleg nem lóhere szaporodott el a kertükben, mivel az nem bírná a rendszeres nyírást, hanem egy hozzá hasonló, évelő gyomnövény. Ha nem bírják kézzel eltávolítani a gyomokat, akkor foltokban lehet gyomirtószeres kezelést alkalmazni - szelektív, kétszikűekre ható gyomirtószerrel.
A fukszia hajtásdugványról szaporítható, de ha új hibridekkel szeretne kisérletezni, akkor a magjait kell elültetni ősszel vagy tavasszal. Viszont tudnunk kell, hogy a magvak a csírázóképességüket hamar elvesztik.