176. Mindenkit meghódít a szerelemvirág
Egyik újdonsült kedvencemről szeretnék néhány szót ejteni: ez az Agapanthus. Magyarul Szerelemvirágnak nevezik, így talán már többeknek ismerős ez a rendkívül dekoratív szoba- illetve dézsás növény.
Egyik újdonsült kedvencemről szeretnék néhány szót ejteni: ez az Agapanthus. Magyarul Szerelemvirágnak nevezik, így talán már többeknek ismerős ez a rendkívül dekoratív szoba- illetve dézsás növény.
A Cuphea csinos, de nem igazán látványos szobanövény. Virágüzletekben ritkán találkozni vele, de egyre gyakrabban fellelhető a kertészeti vásárokon.
Munkánk során egy, az 1950-es években épült római katolikus templom kertjének arculatát terveztük meg.
Beköszöntött az ősz, itt az ideje végiggondolni, hogyan tudnánk dísznövényeinket átteleltetni.
Az alma, a körte, a birs és naspolya gondos leszüretelése után a terményeket minél hűvösebb, de fagymentes helyiségben kell tárolni, mert a lebomlási folyamatok annál lassúbbak, minél alacsonyabb a tároló léghőmérséklete.
Növényvédős kollégám (Zsolnai Balázs) segített a probléma kiderítésében. A kép alapján valószínűsíthető, hogy ez mangán és vashiány tünete lehet. Tavasszal adagolt Scotts műtrágyák kíválóak az ilyenre. (Tápanyaghiány előfordulhat túl kötött, és meszes talajon is, ugyanis ilyen talajban a tápanyagok gyakran kötött - a növény számára nem elérhető - formában vannak jelen.)
Hűvös, csapadékos időben sajnos számítanunk kell a paradicsom legveszedelmesebb betegségének megjelenésére: ez a paradicsom fitoftórás betegsége, melyet paradicsomvésznek is neveznek. A vegyi védekeznek csak a betegség megjelenése előtt van eredménye: kontakt szerek közül kaptán, mankoceb tartalmú, szisztemikus szerek közül benalaxil, efozit hatóanyagú szerekkel kell május végétől kezelnünk a töveket.
Az édeskömény tavaszi vagy nyár végi magvetéssel ültethető, 40 cm-es sortávra. Ha túl sűrűn vetjük, a növény felmagzását erősítjük, s akkor hiába reménykedünk az édes gumóban. Bővebben az alábbi cikkben:
Ha ilyet tapasztal kaktuszain az két dolognak köszönhető, a nem optimális megvilágitás - keresi a fényt ezért nyúlik meg, vagy ha túl sokat locsolják -a sok víz hatására nő gyorsan. Ha van rá lehetőség, érdemes nyárra szabadba helyezni a kaktuszokat s valószínű nem marad el a hízás sem.
Az ananász a trópusi élőhelyély többször terem, ha utánozni tudnánk az ottani klímát valószínű, hogy nálunk is többször termésre tudnánk bírni.