176. Mindenkit meghódít a szerelemvirág
Egyik újdonsült kedvencemről szeretnék néhány szót ejteni: ez az Agapanthus. Magyarul Szerelemvirágnak nevezik, így talán már többeknek ismerős ez a rendkívül dekoratív szoba- illetve dézsás növény.
Egyik újdonsült kedvencemről szeretnék néhány szót ejteni: ez az Agapanthus. Magyarul Szerelemvirágnak nevezik, így talán már többeknek ismerős ez a rendkívül dekoratív szoba- illetve dézsás növény.
A Cuphea csinos, de nem igazán látványos szobanövény. Virágüzletekben ritkán találkozni vele, de egyre gyakrabban fellelhető a kertészeti vásárokon.
Munkánk során egy, az 1950-es években épült római katolikus templom kertjének arculatát terveztük meg.
Beköszöntött az ősz, itt az ideje végiggondolni, hogyan tudnánk dísznövényeinket átteleltetni.
Az alma, a körte, a birs és naspolya gondos leszüretelése után a terményeket minél hűvösebb, de fagymentes helyiségben kell tárolni, mert a lebomlási folyamatok annál lassúbbak, minél alacsonyabb a tároló léghőmérséklete.
A ricinus (Ricinus communis) valóban egyéves növény, a tél beálltával elfagy. A magjait áprilisban kell állandó helyre vetni. A magjaival óvatosan kell bánni, mert erősen mérgező.
Pergola befuttatására olyan növényt kell választanunk, ami nem olyan gyors növekedésű, hogy egy év alatt befussa a pergolát, aztán ne tudjon majd merre nőni. <p>Lehet már olyan kivit (Actinidia sp.) kapni, ami fagyálló, s alkalmas futtatásra; szép virágúak a különböző iszalag (Clematis alpina, C. vitalba) fajok, vagy a loncok közül a Lonicera x brownii, na és persze a különböző futórózsák.
A banán télen-nyáron sok fényt, vizet és tápanyagot igényel, különösen a nyári hónapokban. Bár ilyenkor nem szokás, de mégis segíthet a banánon, ha még idén friss, tápanyagban gazdag virágföldbe átülteti.
Az istállótrágyát lehetőleg ősszel kell kiszórni és ásással a talajba forgatni. Így a szerves anyag tavaszig elbomlik, a tápanyagok pedig a növények gyökerei számára felvehetővé válnak. Amennyire a gyökerek engedik közel lehet menni a fákhoz is. <p>Bővebben alábbi cikkeinkben olvashat a trágyázásról.<p>A lopótök akkor szedhető amikor héja megvastagszik és kisárgul, szára kemény és barna lesz. Legajánlatosabb az első fagyokig a növényen hagyni, majd néhány centis szárral kell leszedni. Majd meg kell mosni 3%-os hiperolos vízben, majd huzatos, aránylag meleg helyen ki kell szárítani.
Ha már kora tavasszal virégző évelőket szeretne kertjébe, érdemesebb cserepes évelőt vásárolni - már kb. 150 Ft-tól kezdődnek ezek árai. Kora tavaszi magvetéssel inkább csak a következő évi virágzás garantált.