1856. A hagyma története és gyógyhatása
Az alábbiakban bemutatjuk a hagyma kultúrtörténetét és azt, hogy milyen módon használták fel történelmünk folyamán.
Az alábbiakban bemutatjuk a hagyma kultúrtörténetét és azt, hogy milyen módon használták fel történelmünk folyamán.
Az alábbiakban bemutatjuk a hagyma kultúrtörténetét és azt, hogy milyen módon használták fel történelmünk folyamán.
A tiszta víz látszólag korlátlanul áll rendelkezésünkre, de még Magyarországon is, ahol sok a természetes forrású víz, hosszú utat tesz meg kinyerési helyétől a háztartásunkig. Ez a folyamat évről évre költségesebb lesz! Megoldás az esővízgyűjtés!
A gyep nyáron is törődést igényel. A gyepápolás nem ér véget a nyírással és az öntözéssel. Jól megválasztott tápanyagforrással lesz csak ellenálló, stressztűrő és mindig üde zöld.
A virágágyások formája nagy mértékben hozzájárul a kert hangulatához és növeli annak vonzerejét. Lássuk, hogyan? És melyik a legszebb virágágyás forma, amit választhatunk?
A növény túlélésére és megfelelő fejlődésére akkor van esély, ha alapvetően védett, félárnyékos helyet tudunk neki biztosítani. A téli védelem sajnos elengedhetetlen, legalábbis az első években. Nem tartom jó megoldásnak a ládával való takarást, mert így egész télen sötétben lenne. Próbálja ki a következő módszert: Szúrjon le 3-4 kisebb karót a növény körül, kicsit nagyobb körben. A karókat vegye körbe valamilyen jól szellőző anyaggal (pl. szunyogháló). Töltse fel lazán tölgylombbal úgy, hogy a növény hegyét is takarja kicsit a lombréteg. (Ne nyomkodja meg, a lomb maradjon laza!) A tölgylomb vizesen sem fog összetömörödni, így a növény nem "rohad be" alatta. A fagyérzékeny növények áttelelési esélyeit javítja, ha jól begyökeresedve vágnak neki a télnek.
Az agyagos vagy rossz vízáteresztő, kötött talajokat homok vagy perlit hozzáadásával tehetjük lazábbá. A humusztartalom növelése érdekében pedig ajánlott a szervestrágya (istállótrágya) vagy a tőzeg földdel való összeforgatása. Általában ha homokot használunk talajjavításra, akkor talajtakarással együtt szoktuk alkalmazni, hogy a nedvesség ne párologjon el túl gyorsan. Kapcsolódó cikkek: Hogyan javítsuk fel az agyagos talajt? Mit tegyünk, ha nedves a talajunk? Kertészkedés szegény talajban
Nem szükséges kezelnie! A növénye nem beteg, a gomba egy társnövény lett mellette, az orchideát nem fogja bántani. Ha a talajt kiszárítja, magától el fog tűnni, ha mégis útban van.
Kedves Somodiné! A Gentiana, a tárnics, vagy keserűgyökér. A család több, mint 100 (hazánkban mintegy 23) fajjal, majd minden mérsékelt és hideg tájon, meg a trópusok hegyein. Levelei egyszerű és átellenes, szirma gyakran sötétkéksárga avagy pettyegetett, csöves v. harangalaku, himje gyakran öt, gyümölcse egyrekeszű, de két felé repedő tok. Leginkább a hegyvidék meg a havasok növénye, a sikon kevesebb terem (G. Pneumonanthe L.). Valamennyi faja beillik a kerti növények, különösen havasi csoportok előállítására. Orvosi célra a G. lutea, pannonica, pupurea, punctata és más középeurópai nagy G. fajtának a gyökere (radix gentianae) használatos. Különösebb igényeket nem támaszt a környezetével szemben: enyhén meszes talajt szeret, trágyával érdemes dúsítani és rendszeresen öntözni.
Javasolnék egy BIOLA nevű szert. Házikertben is alkalmazható. A ráírt használati utasítást kell követni.