1856. A hagyma története és gyógyhatása
Az alábbiakban bemutatjuk a hagyma kultúrtörténetét és azt, hogy milyen módon használták fel történelmünk folyamán.
Az alábbiakban bemutatjuk a hagyma kultúrtörténetét és azt, hogy milyen módon használták fel történelmünk folyamán.
Az alábbiakban bemutatjuk a hagyma kultúrtörténetét és azt, hogy milyen módon használták fel történelmünk folyamán.
A tiszta víz látszólag korlátlanul áll rendelkezésünkre, de még Magyarországon is, ahol sok a természetes forrású víz, hosszú utat tesz meg kinyerési helyétől a háztartásunkig. Ez a folyamat évről évre költségesebb lesz! Megoldás az esővízgyűjtés!
A gyep nyáron is törődést igényel. A gyepápolás nem ér véget a nyírással és az öntözéssel. Jól megválasztott tápanyagforrással lesz csak ellenálló, stressztűrő és mindig üde zöld.
A virágágyások formája nagy mértékben hozzájárul a kert hangulatához és növeli annak vonzerejét. Lássuk, hogyan? És melyik a legszebb virágágyás forma, amit választhatunk?
Kedves Döme! A kép alapján nagy valószínűséggel monilia látható. Köznyelven: tűzelhalás. A beteg részeket azonnal le kell vágni és el kell égetni. Tavasszal és ősszel nagyon ajánlott egy lemosópermetezés, ami segít a gombabetegségek megelőzésében. A betegség kialakulásakor (a virágzáskor általában) permetezzen felszívódó gombaölő szerrel.
Kedves Döme! A képek alapján a körte levévélbolha diagnosztizálható. A korompenész rendszeres kisérője a kártételnek. Általában a nagy tápanyag felhalmozódás is segíti a jelenséget.
Kedves Döme! A képe alapján egy Jonagold fajtájú alma van. Az almaterméseken a lenticella foltosság és a taplófoltosság is okoz barna foltokat a héjon- Ez a jelenség elsősorban a kalcium hiánynak köszönhetően jelenik meg. A szárazság is hozzá járul, a betegség kialakulásához. Javaslom, hogy gazdaboltokban kapható szerrel pótoljon kalciumot a talajba!
Tisztelt Kovács Zita! A képen a Ficus microcarpa növény szép idős példányát látjuk, mely kedveli a félárnyékos helyet. A kártevő pedig a mostanában szobanövényeken is gyakran előforduló viaszos pajzstetű. Védekezni ellene a Mospilan 20 SG rovarölő szerrel lehet hatékonyan, a szer dobozán látható dísznövények számára előírt dózissal. Permetezés előt érdemes ledörzsölni, lemosni a fehér viaszos telepeket. A permetezést enyhe időben a szabadban kell elvégezni utána növényt be lehet vinni az előtérbe. A permetezést ismételjük majd 1-2 alkalommal. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tsiztelt L. Gábor! Igen át lehet ültetni még a 4-5 éves fát. Átültetésnél fontos hogy minnél nagyobb földlabdával vegyük ki a fát, és a föld maradjon rajta gyökerein úgy ássuk körbe. Ezenkívül a gyökér tömeg egyezzen meg a korono méretével, vagyis vágjuk vissza fát a gyökér tömeg méretéhez. A dió metszése visszavágása októbertől februárig lehetséges, mert utána megindul a nedvkeringés, a fa könnyezik a vágásfelületen. A túlzott könnyezés legyengíti a fát, ezért tartsuk be a metszés időpontját. Egy enyhébb februári napon az átültetést a fa visszavágását el lehet végezni. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu