1856. A hagyma története és gyógyhatása
Az alábbiakban bemutatjuk a hagyma kultúrtörténetét és azt, hogy milyen módon használták fel történelmünk folyamán.
Az alábbiakban bemutatjuk a hagyma kultúrtörténetét és azt, hogy milyen módon használták fel történelmünk folyamán.
Az alábbiakban bemutatjuk a hagyma kultúrtörténetét és azt, hogy milyen módon használták fel történelmünk folyamán.
A tiszta víz látszólag korlátlanul áll rendelkezésünkre, de még Magyarországon is, ahol sok a természetes forrású víz, hosszú utat tesz meg kinyerési helyétől a háztartásunkig. Ez a folyamat évről évre költségesebb lesz! Megoldás az esővízgyűjtés!
A gyep nyáron is törődést igényel. A gyepápolás nem ér véget a nyírással és az öntözéssel. Jól megválasztott tápanyagforrással lesz csak ellenálló, stressztűrő és mindig üde zöld.
A virágágyások formája nagy mértékben hozzájárul a kert hangulatához és növeli annak vonzerejét. Lássuk, hogyan? És melyik a legszebb virágágyás forma, amit választhatunk?
Tisztelt Judit! A hajtatott tökfélék hőmérsékleti igénye éjszaka 16-18 C fok nappal 20-25 C fok. Ez a növények ideális fejlődéséhez alkalmas hőmérséklet. Ezen kívül fontos még hogy a növények napos helyen legyenek. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert,hu
Üdvözlöm! A fikuszok nehezen tartható szobanövények közé tartoznak. Ezek a tünetek a száraz levegőnek tudhatóak be szerintem, illetve egy baktériumos fertőzés lehetnek a pöttyök okai.
Üdvözlöm! A ferdeség szerintem a fototropizmus miatt, azaz a fény felé növekedés miatt van. Forgassa a cserepet és ki fog egyenesedni a növény. A tünetek szerintem talán a víztől van, javaslom, hogy két hetente öntözze ilyenkor, nyáron hetente. HA ritkán öntözi, akkor champion nevű szerrel permetezze le hetente, összesen háromszor.
Üdvözlöm! A kép alapján magnézium, vagy kálium hiányra utal, ez meszes talajon szokott előfordulni, de lehet (mivel savanyú földben van) hogy valamilyen gombabetegség. Permetezze le Champion nevű szerrel hetente, összesen kétszer! A bimbómra vigyázzon, óvatosan fújja ott!
Kedves Ferenc! A képek alapján a fagykártól keletkezett sebekben penész telepek jelentek meg. Javaslom, hogy a virágzás előtt alaposan permeztezze le gombaölő szerrel (Dithane, Champion) hetente és összesen háromszor.