1916. Milyen növényekkel tisztítsd a szoba levegőjét?
Minden szobanövény javítja az általunk belélegzett levegő minőségét, de vannak, amelyek jobban kitűnnek ezen a téren. Lássuk milyen növényeket érdemes nevelni otthonunkban!
Minden szobanövény javítja az általunk belélegzett levegő minőségét, de vannak, amelyek jobban kitűnnek ezen a téren. Lássuk milyen növényeket érdemes nevelni otthonunkban!
Feng shui módszereit gyakran alkalmazzák olyan esetekben is amikor a lakáson belül javítani kell az élet minőséget és megoldani olyan problémákat, amelyeket a negatív energia okozhat. Az alábbiakban a nyugodt alvás biztosítására kapunk választ olyan otthonok esetében, ahol kisbaba is van.
A sámáni megtisztulás egy ősrégi törzsi szokás, melynek célja hosszú évszázadok óta az ember lelki harmóniájának megteremtése. A sámánok a természet energia formáit használták gyógyításra, mivel ismerték és érzékelték azt. Lássuk, hogyan alkalmazzuk ezt a csodálatos tudást otthonunkban!
Minden kertész arra vágyik, hogy az elültetett magból látványos növény fejlődjön. Ennek érdekében nagyon fontos előkészíteni a földkeveréket és a legjobb módszert választani a magok ültetésekor.
A sámáni megtisztulás egy ősrégi törzsi szokás, melynek célja hosszú évszázadok óta az ember lelki harmóniájának megteremtése. A sámánok a természet energia formáit használták gyógyításra, mivel ismerték és érzékelték azt.
Az elhalt pajzstetvek vázai egy idő után lepotyognak a fáról. Ha érintésre könnyen leperegnek, akkor valószínű sikeres volt a permetezés. Ha a környéken nincs kecskerágó és rendszeresen védekezik a pajzstetű ellen természetesen van esély a sikerre, de rendszeres odafigyelést igényel. A pajzstetvek ellen mindig több lépcsőben kell védekeznünk: fontos a tél végi olajos lemosó permetezés, majd rajzáskor kitinszintézis gátló szerekkel, illetve a fent említett cikkben leírt szerekkel lehet ellenük védekezni.
Az ön képe mellé próbáltam keresni egy hasonlót, ha ilyet látott a Londoni kertben akkor az Araucaria araucana - Araukária vagy Csilei fenyő. Dél-Amerikából származik, kimondottan igényes fenyőféle. Magja a helyiek egyik eledele volt. Egyike a máig élő "őskövületeinknek". A Kertészeti Egyetem Budai Arborétumában is ültettek egy példányát, de ott sem bírta sokáig, de a Fővárosi Állatkertben él két példánya.
Ez egy kolumbia származású dísznövény, a neve csodás peremvirág (Kohleria amabilis). Szép virágain kívül érdekessége, hogy a téli hónapokban a növény föld feletti része elpusztuk. Ekkor a cserepet hűvösre kell helyezni, s hogy ne száradjon ki a teljesen, talaját ritkán locsolni is kell. Tavasszal kell új cserépbe és friss földbe ültetni. Napfényes helyet és a mérsékelt öntözést kedveli.
Metszést legjobb kora tavasszal, a növény életfunkcióinak megindulása után kezdeni. Ilyenkor gyorsab beheged a növényen ejtett seb és az előző éves beteg gallyak, elfagyott ágak jól láthatók, könnyen el tudjuk távolítani. Természetesen az 1-2 éves fiatal fácskák a koronakialakítás fázisában a metszés nagyobb szakértelmet igényel, de ekkor sem okozhatja a növények pusztulását.<p> Bővebben olvashat a metszésről alábbi cikkeinkben:
A szamócát több fajta gombás betegség is megtámadja, melyek a levélen foltosodást, a termésen rohadást idézhetnek elő. Egészségesebb példányokból érdemes lenne áttelepíteni egy adagot a kert másik felébe és tavasztól permeteszni. <p> Bővebben a szamócáról és betegségeiről az alábbi cikkekben olvashat: